Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Autoři Šumavských návratů besedovali v knihovně v Sušici

 SUŠICE, PRACHATICE - 22. dubna 2019 - 23:32 - Útulné prostory Městské knihovny v Sušici hostily v první polovině dubna besedu s autory knihy Šumavské návraty - fotografem Vladimírem Kuncem a písničkářem Toníkem (Yettim) Jelínkem. Oba tvůrci jsou dobře známí i na Prachaticku, kde se například setkali při vernisáži výstavy v Městské galerii ve Volarech.

 Z redakční pošty: Michaela Votavová, Městská knihovna Sušice

   Během dvouhodinové přednášky - besedy byly v sušické knihovně  promítány fotografie ze zajímavých koutů krásné, ale často i drsné Šumavy. Právě takovou ji zachycuje na svých vytříbených fotografiích Vladimír Kunc. Šumavská příroda oplývá krásou v každém ročním období, ať už se jedná o rozkvetlé louky nebo krajinu zapadanou čerstvým sněhem, stačí se jen pozorně dívat kolem sebe. To je poselství autorových fotografií.

   Kniha je také zajímavá tím, že její součástí je DVD s videoklipy písniček se šumavskou tématikou. V průběhu přednášky měli návštěvníci možnost si některé z těchto písní poslechnout v podání Toníka (Yetti) Jelínka, který své vlastní texty doplnil hrou na kytaru a foukací harmoniku.

   Oba autoři poutavým vyprávěním vytvořili příjemnou atmosféru, která dýchla na každého z přítomných. Na závěr nechyběla ani autogramiáda autorů. Kniha Šumavské návraty je zároveň dostupná k zapůjčení čtenářům naší knihovny.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist