Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Za oceněné učitele na Vimpersku již mluví skutky

 VIMPERK - 5. dubna 2019 - 6:56 - Citátů od Jana Ámose Komenského zaznělo ve středu 27. března v Městském kulturním středisku ve Vimperku mnoho. Od koho jiného připomínat moudra, než samotného učitele národů, jehož den narození byl ustanoven jako Den učitelů.

 Z redakční pošty: Text - Eva Markéta Hervertová, referent odboru školství, kultury a CR, Městský úřad Vimperk, foto - Kabelová televize Epigon

   "Neslibuj, že vykonáš, nehonos se, žes vykonal, ale ponech svým skutkům, aby za tebe mluvily.“ Jan Ámos Komenský

   Jako každý rok, tak i letos  zorganizovalo Město Vimperk setkání pedagogů ze škol na území této obce s rozšířenou působností, aby nejen zvýšilo prestiž tohoto povolání v očích veřejnosti, ale hlavně poděkovalo za jejich práci, která ovlivňuje a směřuje celé řady generací.

   Součástí slavnostního odpoledne bylo ocenění třinácti pedagogů, za které mluvily právě jejich skutky. Pamětní list, knihu a květinu z rukou vimperské starostky Jaroslavy Martanové a hodnotné dárkové předměty z rukou Pavla Klímy, předsedy Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihočeského kraje (VVVZ ZK), a Miloslava Pilečka, člena téhož výboru, převzali tito pedagogové:

Mgr. Jana Frčková za ZŠ T. G. M. Vimperk,

Mgr. Gabriela Hrazánková za ZŠ, ZUŠ a MŠ Stachy,

Antonín Hovorka za SŠ a ZŠ Vimperk,

Mgr. Soňa Horváthová za ZŠ a MŠ Borová Lada,

Mgr. Milada Chvostová za ZŠ T. G. M. Vimperk,

Alena Iglerová za ZŠ T. G. M. Vimperk,

Jan Jedlička za DDM Vimperk,

Mgr. Jan Líkař za ZŠ Smetanova Vimperk,

Milan Pilný za SŠ a ZŠ Vimperk,

Ing. Marie Staňková za SŠ a ZŠ Vimperk,

Dana Šmídová za MŠ Bohumilice,

Mgr. Jana Tláskalová za Všeobecné a sportovní gymnázium Vimperk,

Mgr. Marie Vaňková za ZŠ, ZUŠ a MŠ Stachy.  

   Stejně jako v předchozích několika letech provázel slavnostním odpolednem Zdeněk Kuncl, ale letos už nikoliv jako vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu,  ale  jako místostarosta města Vimperka. Za kulturní program Dne učitelů děkujeme žákům ZUŠ Vimperk a pěveckému sboru Canto při Všeobecném a sportovním gymnáziu Vimperk. 

   Poděkování zaznělo v ono odpoledne mnoho, jak z úst paní starostky, pana místostarosty, tak předsedy a člena VVVZ ZK. Ti, kteří předávají vědomosti nejvíce slovem, o svých úspěších nemluví, a když jejich skutky promluví, zůstávají v dojetí stát beze slov. Po chvíli ticha a překonání emocí je slyšet jejich skromné „Děkuji“.  

   Co sdělit závěrem?  Vrátit se na počátek. Na počátku bylo slovo, nebo to bylo světlo?  Na počátku byl učitel nesoucí světlo k osvětlení temných zákoutí nevědomosti. Ať všem pedagogům plane pochodeň nadšení ke svému povolání  a přinese světlo dalším mnoha generacím!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist