Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Klarinetový soubor Prachatice vybojoval už 18. zlaté ocenění

 PRAHA/PRACHATICE - 26. března 2019 - 14:20 - Již počtvrté v pořadí měl prachatický klarinetový soubor možnost zúčastnit se velkého mezinárodního hudebního festivalu s dvacetiletou tradicí Prague Young Bohemia 2019, který se konal předposlední březnový víkend v Praze. Vybojoval si tam svou osmnáctou zlatou cenu od odborné mezinárodní poroty.

 Připravil: Zdeněk Přibyl

   Skvělý tým prachatických muzikantů Jana Hovorky, Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Víta Neužila, rozšířený o zpěvačku Petru Sovovou, předvedl porotě šíři svého repertoáru z oblastí jazzové, filmové, impresionistické a romantické hudby.

   Porotu podle hodnocení zaujala pestrost repertoáru, rytmická stránka, dynamika a celkové profesionální vystoupení. Velmi také zapůsobila Árie Berty z Lazebníka Sevillského v podání Petry Sovové nebo jazzový standard Take Five. Porota také skvěle hodnotila provedené hudební výkony.

   Klarinetový soubor Prachatice letos oslaví své třinácté narozeniny a za tuto dobu posbíral doma i v zahraničí osmnáct zlatých a tři stříbrná ocenění. Na festivalu Prague Young Bohemia zvítězil zatím v každém ze čtyř ročníků, byl oceněn také specielními cenami poroty za sólové výkony nebo za úpravu a aranžmá svých skladeb.

   Mezinárodního festivalu se zúčastnili hudebníci z nejrůznějších států - Německa, Rakouska, Itálie, Švédska, USA, Slovinska, Polska a mnoho jiných. Dvoudenní festival se konal v Národním domě Vinohrady v Praze a celkový počet účastníků festivalu se pohyboval kolem dvanácti set.

   Děkujeme všem, kteří nám dlouhodobě fandí a budeme se těšit na setkání," napsali nám populární "klarineťáci" z Prachatic s Petrou Sovovou.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist