Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Svaz tělesně postižených v Prachaticích má nyní nové vedení

 PRACHATICE - 22. března 2019 - 9:09 - V jídelně SPgŠ v Prachaticích proběhla ve čtvrtek 21. března výroční členská schůze Svazu tělesně postižených (STP) v Prachaticích.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Rok trvalo členům, než mezi sebou našli nového předsedu. Stala se jí Jitka Sojková – Machoňová. O kulturní program na výroční schůzi se postarala Jitka Sedlecká se svými vnoučaty Natálkou, Blaničku a Vlastíkem Sedleckými s pásmem písní a básní.

   Svaz tělesně postižených v Prachaticích v roce 2018 s devítičlenným výborem a 89 členy byl aktivní, sdílel řadu činností s dalšími organizacemi ve městě. Organizace stárne, je v ní přes 50 procent lidí nad 65 let věku.

   Výbor akce připravoval podle zájmu členů, ať již to byla přednáška o včelách, hasičích, nebo sportování v bowlingu, či vycházky dle fyzických možností. Členky připravily oslavu Dne matek pro obyvatelky Domu s pečovatelskou službou Skalka, svou účastí podpořily klienty Chelčického domova sv. Linharta.

   Zajímavá byla exkurze na zámek Dub, Kalvárii v Česticích a Tvrz v Dobrši. Členové STP se zúčastňovali Akademie 3. věku - SOS, tvůrčích dílen od Obce baráčníků Vitoraz, akcí pořádaných společností KreBul a SeniorPointem, ale také městem Prachatice.

   V rámci jednání se dostalo poděkování starému výboru a přání mnoha zajímavých nápadů, aktivit a peněz novému výboru. STP získal od města Prachatic 7 000  korun z dotačního titulu Volnočasové aktivity na rok 2019.
V dubnu STP jede na turnaj tří měst do Volar, 21. května zahajuje cvičení v komunitním centru na Sadech, připravuje tvůrčí dílnu – ruční výrobu šperků, ozdob z látek, ale i vánoční posezení.

   STP byl vyzván, aby se zapojil i do celoměstských akcí, například v kampani Dobrovolník s kytičkou nebo do Týdne sociálních a doprovodných služeb v Prachaticích i Seniorských hrátek. Nabídnuta byla přednáška k orientaci v dávkách, pomůckách a službách pro tělesně postižené.
Bližší informace o akcích najdou zájemci ve vývěsce u pošty.

   Takže hodně sil ke zvládnutí všeho, co si více než 30 procent členské základny Svazu tělesně postižených v Prachaticích odsouhlasilo i s novým vedením.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist