Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Hudební prvky jako součást cvičení seniorů u Mistra Křišťana

 PRACHATICE - 19. března 2019 - 16:06 - V rámci Cvičení šitého na míru v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích byla zařazena muzikoterapie s Jiřím Gabrielem Kučerou.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Dvě hodinky relaxačního cvičení s 35 seniory, s hudbou, zvuky, hudebními nástroji (bubínky, dešťové hole, ozvučná dřívka, zvonečky Koshi, mořský buben, tamburíny, rytmické paličky, zvonkohra, rolničky…) se uskutečnily v rehabilitační místnosti domova pro seniory.

   Po úvodním rozcvičení nastala „léčba“ zvuky, s nástroji. Senioři si na některé nástroje zahráli, některé nástroje jim byly více příjemné, libozvučné, jiné ne. Některé zvuky jim připomínaly příjemné vzpomínky, jiné ne. Došlo tak k přirozené smyslové aktivizaci, spojení vizuálního, sluchového i hmatového vnímání, procvičení všech smyslů, tedy i vzpomínání.

   Cílem cvičení, setkání, bylo především zvýšit komunikaci mezi jednotlivci, procvičení pohyblivosti, procvičení jemné motoriky, soustředění, sebevyjádření, harmonizaci a relaxaci.

   Někde jsem četla, že muzikoterapie je zvuková masáž těla i duše, či prozáření zvukem, a o to nám, při tomto cvičení, šlo především. Je dokázáno, že hudba pozitivně ovlivňuje lidi s neurózami, krevním tlakem, s problémy s dýcháním, zlepšuje jemnou motoriku, srdeční rytmus.
Děkujeme Jiřímu Gabrielovi Kučerovi.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist