Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Jarní prázdniny zavedly volarské skauty do teplejších krajin

 VOLARY - 19. března 2019 - 7:33 - Letos jsme si užili tolik zimy, že jsme se rozhodli minulý týden strávit jarní prázdniny někde níže, kde už ťuká jaro na dveře. A prázdniny na Kaplicku, pár metrů od hradu Pořešín, neměly chybu.

 Z redakční pošty: Volarští skauti

   Již samotné probuzení s pohledem na hrad bylo kouzelné, rozcvička v podhradí také prostě parádní, a osvěžení vodou z pumpy bylo jen pro srdnaté skauty.

   Příroda na Kaplicku je přece jen jiná. První den jsme se těšili, že vyrazíme na nejvyšší horu Soběnovské vrchoviny Kohout, ale po krásném ránu začalo pršet, a tak nezbylo než změnit plán. Dopoledne jsme si vyrobili krásná trička, a protože se přece jen trochu vyčasilo, rozhodli jsme se, že projdeme naučnou stezku v okolí Římova. A ukázalo se to také jako dobrá volba.

   Netradiční pojetí Křížové cesty, sochy na místech, kde bychom je nečekali, nádherné přírodní scenérie - no paráda. A rozlehlé louky kolem Římova lákaly k tolika hrám… Počasí se v to odpoledne mnohokrát změnilo, od zimního po zcela letní, déšť i sníh, a do toho vždy pro dokonalost krásy se co chvíli objevila duha.

   V dalších dnech jsme se podívali na místa, kde kdysi jako malí skauti tábořili naši vedoucí, v údolí říčky Černé, omrkli jsme Soběnovskou přehradu, vyšplhali na hrad Sokolčí, nezalekli se ani novodobé rozhledny u Besednice.

   Hrad Pořešín jsme si sice neprohlédli, zatím je zavřený, ale obešli jsme ho ze všech stran, a protože na té jedné stezka končila v řece, nezbylo než vyšplhat kolmou stráň. Ač to tak nevypadalo, na vrcholku stráně se nakonec ocitli všichni, a mohli jsme si zahrát ještě kupu her uprostřed lesů a skal.

   A co teď? Krátkými prázdninami to přece nekončí! Jaro se blíží mílovými kroky i k nám na Šumavu, už se moc těšíme na vycházky a výpravy. Není vám líto zůstat doma? Přijďte k nám, vydejte se s námi za krásou i dobrodružstvím. Těšíme se na vás!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist