Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Městský architekt pro Prachatice má rozhodně opodstatnění

 PRACHATICE - 11. března 2019 - 11:40 - V prosinci 2018 si prachatičtí zastupitelé odhlasovali zřízení pozice městského architekta. I když se někomu může zdát, že v Prachaticích není nutný, tak opak je pravdou.

 Z redakční pošty: Miroslav Lorenc, místostarosta města Prachatic

   Své opodstatnění má městský architekt zajisté při vytváření strategického plánu a územního plánu. Vyjadřuje se k investičním záměrům města, hodnotí nově vznikající projekty, připravuje návrhy a studie budoucích projektů. Svým způsobem koordinuje spolupráci mezi státní správou a samosprávou. V neposlední řadě komunikuje jako konzultant mezi občany a městem.

   Vedení města Prachatic již učinilo několik základních kroků pro vytvoření pozice městského architekta. Při návštěvě České komory architektů (ČKA) letos 21. února v Praze jsme si dohodli jasný postup. Pod metodickým dohledem ČKA budeme připravovat zadání pro výběrové řízení na městského architekta, byl nám rovněž přidělen konzultant a zároveň člen výběrové komise, která bude rozhodovat, jaký kandidát bude pro Prachatice nejvhodnější.

   V současné době sbíráme zkušenosti. Zúčastnili jsme se workshopu ve Vimperku, zaměřeného na tématiku městský architekt. Navštívili jsme město Český Krumlov, kde nám pan místostarosta popsal, co vše vedení města absolvovalo, aby mohli zřídit pozici architekta. Pozvali jsme do Prachatic místostarostu a architekta z Českého Krumlova, aby nás informovali (zastupitele a zaměstnance Městského úřadu), jak před dvěma lety v Českém Krumlově vznikl post architekta, a jaké mají po dvou letech s architektem zkušenosti.

   Chystáme se navštívit ještě minimálně dvě města, která jsou srovnatelná počtem obyvatel s Prachaticemi, abychom mohli získané informace o působení této pozice přetransformovat do zpracování zadání pro výběrové řízení.

   Těší nás vstřícnost České komory architektů a součinnost občanské iniciativy Prostor Prachatice.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist