Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Školní restaurace Nerudovky Sv. Rafael umožní skvělou praxi

 VIMPERK - 2. března 2019 - 7:20 - Žáci oboru Kuchař – číšník naší Střední školy a ZŠ Vimperk, Nerudova ulice, mají pravidelné praxe ve školní restauraci Sv. Rafael. Je to jedinečná možnost jak naše žáky seznámit se způsobem práce v klasické restaurační kuchyni i s obsluhou hostů,“ řekl vedoucí učitel odborného výcviku Antonín Olah.

 Z redakční pošty: Kateřina Koubová, SŠ a ZŠ Vimperk, Nerudova

   Absolventi učebního oboru Kuchař – číšník jsou v současnosti na trhu práce velice žádáni. Zejména v oblasti Šumavy, která je značně orientována na cestovní ruch. Člověk, který dobře ovládá své řemeslo, je v našem regionu velice ceněn.

   Žáci oboru Kuchař – číšník mají pravidelné praxe ve školní restauraci „Sv. Rafael“. Je to jedinečná možnost jak naše žáky seznámit se způsobem práce v klasické restaurační kuchyni i s obsluhou hostů“, říká vedoucí učitel odborného výcviku Antonín Olah.

   Odborný výcvik ve školní restauraci mají žáci Střední školy a Základní školy Vimperk již od prvního ročníku. Dostávají se tak do pravidelné interakce s hosty a naučí se již od počátku pohybovat v reálném prostředí oboru, který studují.

   Školní restaurace v Brantlově ulici ve Vimperku má moderně vybavenou kuchyni, kde se žáci učí připravovat pod vedením učitelů odborného výcviku tradiční, ale i poměrně exotické pokrmy. „Jsem rád, že můžeme našim žákům poskytnout takové zázemí,“ dodal Antonín Olah.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist