Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Děti z mateřské školy soutěžily, zpívaly, malovaly s babičkami

 PRACHATICE - 1. března 2019 - 14:54 - V Mateřské škole na Skalce v Prachaticích se setkaly se seniorkou Jitkou Sedleckou, bývalou učitelkou mateřské školy, a pracovníkem komunitního plánování sociálních služeb Městského úřadu Prachatice děti předškolní třídy. Tématem setkání bylo povídání o službách pro rodiče a prarodiče, výstava obrázků a soutěž, malování, zpívání i povídání.

 Z redakční pošty: Text - Hanka RH+ Rabenhauptová, foto - Iva Smolenová

   Nejprve si společně všichni povídali o sociálních a zdravotních službách, o kterých děti ví, a také o činnostech, které prarodiče, babička s dědou, dělají, či navštěvují.

   Děti znají domov pro seniory, Taxík Maxík, vědí, že vozí lidi, kteří to potřebují, znají nemocnici, pomůcky (sluchátka, hole…), vědí, že prarodiče chodí s hůlkami, dodržují stravování (asi pro diabetiky), chodí k lékaři, čtou si, pracují na zahrádce, tancují, malují, hrají na hudební nástroje, schází se u kávy s kamarády, cvičí na hřišti dole v parku… O tom a mnohém dalším si povídaly děti s návštěvou.

   Děti i paní učitelky si prohlédly výstavu obrázků Jitky Sedlecké a fotografie Hanky RH+. Jitka Sedlecká povyprávěla o svém koníčku - malování - a také dětem na památku namalovala několik pohádek.

   Všichni společně si také zazpívali jarní písničky. Děti malovaly obrázky, které si v pexesu, se kterým si hrály, našly, a na závěr všichni získali za odměnu SeniorPexesa. Každý si také odnesl pexeso s tím, že si je doma zahraje a popovídá o dnešní akci a organizaci, která SeniorPexesa vydala – SeniorPoint Prachatice za podpory Jihočeského kraje. Domluvena byla další společná akce zaměřená na komunikaci s osobami se zdravotním postižením, a také dobrovolnictví.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist