Hlavní strana.
 

Zprávy - Reportáže - Rozhovory - Kriminalita - Publicistika - Sport - Kultura - Fotoreportáže - Pozvánky - Inzerce - Názory - Počasí

 
Reklama u nás se vyplatí. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Chcete vědět více? Stačí kliknout.

 

www.prachatickonews.cz - Publicistika

  Na Zlaté Stezce se cestovalo na kole po světě

 PRACHATICE - 12. května 2010 - 8:38 - Že je možné během dvou hodin projet celý svět nás v základní škole Zlatá stezka v Prachaticích přesvědčila 10. května dvojice cestovatelů Michal Jon a Lucie Kovaříková. Nám všem promítali fotografie, které doplňovali mluveným slovem a tak nám ve zkratce představili svoji dalekou cestu kolem světa na kolech. Beseda se uskutečnila pod záštitou občanského sdružení Pod povrchem Prachatice. 

 Z redakční pošty: Alena Smolíková - ZŠ Zlatá stezka 

Akce slev. Co jsme pro vás připravili?     Pro podrobnosti stačí kliknout!

   Cesta dvojici cestovatelů trvala něco přes 1000 dní. Navštívili všechny kontinenty, dokonce se podívali i na Antarktidu. Lucie Kovaříková se stala první českou ženou, která na kole objela svět. 

   Děti velice zajímavým způsobem seznámili s průběhem přípravy i celé cesty. Žáky zaujali už tím, že jenom příprava celé cesty jim zabrala téměř celý rok. Museli se nechat očkovat proti sedmi nemocem, dokonce si preventivně nechali vyoperovat slepé střevo. Přesto se drobným zraněním nevyhnuli.

   Žáci se také mimo jiné dozvěděli kolik takový „výlet“ stojí. Co vše oba účastníci byli ochotni prodat, dokonce i svůj byt, aby pokryli alespoň základní výdaje. 

   Oba mluvili o své cestě velice poutavě, takže dětem utkvělo v paměti mnoho pikantních informací z cest. Například to, že černoši v Africe si na ně museli sáhnout, protože nikdy neviděli bělochy. V Číně zase byli zatčeni, neboť se pohybovali v zakázané zóně pro turisty, přestože to byla jediná přístupová cesta z Mongolska do Pekingu.

   Pro mnohé žáky bylo dost překvapující, že museli denně ujet i více jak 100 km, aby naplánovanou cestu zvládli. Pro některé z nich je tato vzdálenost nereálná.

   Prezentace cesty kolem světa byla velmi zajímavá a poučná. Oběma cestovatelům držíme palce v dalších kilometrech a doufáme, že se s nimi opět setkáme u nějakého zajímavého povídání. 

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368