Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Kadeřnice - vizážistky z Nerudovky v Domově Matky Vojtěchy

 PRACHATICE - 14. února 2019 - 8:11 - V únoru uplynul rok od navázání spolupráce Střední školy a Základní školy Vimperk s Domovem Matky Vojtěchy v Prachaticích zaměřeným zejména na pomoc pacientům s Alzheimerovou nemocí.

 Z redakční pošty: Kateřina Koubová, SŠ a ZŠ Vimperk, Nerudova

   Žáci oboru Kadeřník – vizážista pod dohledem učitelů odborného výcviku dochází pravidelně za klienty Domova Matky Vojtěchy, které stříhají, holí, češou i barví. Mnohým dámám zajišťují také kosmetické služby, zejména pak úpravy pleti.

   „Jsem moc rád, že tato spolupráce vznikla, neboť vidím, že má smysl nejen po stránce odborné, ale především po stránce sociální,“ uvedl vedoucí učitel odborného výcviku Antonín Olah. Žáci se kromě procvičení odborných dovedností také naučí jednat se seniory a nemocnými lidmi. Výsledkem spolupráce je nejen poskytnutí péče starší generaci, ale zároveň sociální výuka generace mladé.

   „Musím poděkovat vedení Domova Matky Vojtěchy, že nám nabídlo tuto možnost, která žákům umožňuje nejen se zlepšovat po odborné stránce, ale především je formuje k chápavějšímu pohledu na starší a nemocné spoluobčany,“ dodal Antonín Olah.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist