Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 O novinky sociálních služeb byl v Prachaticích veliký zájem

 PRACHATICE - 14. února 2019 - 7:27 - Přednášku Sociální služby a zdravotní péče – NOVINKY 2019 připravilo město Prachatice společně se Základní organizací Svazu postiženými civilizačními chorobami (ZO SPCCH) Prachatice v úterý 12. února v domě Křižovatka u parku, Zlatá stezka 145, v Prachaticích.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Tři desítky účastníků vyslechly Novinky v sociální oblasti pro rok 2019 z úst Jana Bauera, poslance Parlamentu ČR, místopředsedy Výboru pro sociální politiku, a Hanky Rabenhauptové, referenta pro samosprávu a komunitní plánování odboru kanceláře starosty Městského úřadu Prachatice.


   Na úvod shlédli účastníci DVD Sociální služby na Prachaticku, které sklidilo obdiv a diskuzi, kolik služeb je v našem městě a okolí. Tím se právě potvrdilo, jak důležitá je informovanost a sdílení údajů o službách, jejich kvalitě a péči potřebným.   Hlavními tématy byly příspěvek na péči, a to nejen jeho zvýšení (III. stupeň od července a IV. stupeň od dubna), ale i jeho využívání, náklady a potřebnost. Dále se pak diskutovalo o důchodech, nemocenské a proplácení neschopnosti, eReceptech, eNeschopenkách, minimální mzdě (13 350,- Kč na měsíc), posudkových lékařích, nedostatku pobytových služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením, dostupnosti terénních služeb, ale také o hmotné nouzi, potravinové a materiální pomoci, o lidech nejen v nouzi, ale i týraných, zneužívaných. Diskutovalo se také o názvu rodičovská dovolená nebo rodičovská péče. Nabídnuta byla pomoc – individuální konzultace, které byly hned na místě tři a další objednané na termín a čas. Za diskuzi a zájem patří všem dík!   Akce, o kterou je velkýn zájem, byla uspořádána již počtvrté ve spolupráci se ZO SPCCH Prachatice a v rámci projektu Komunitního plánování sociálních služeb obce s rozšířenou působností (ORP) Prachatice za podpory SOS Šumavsko. Akce se zúčastnili i místostarosta města Miroslav Lorenc, vedoucí odboru sociálních věcí Jaroslava Hauptmanová a zastupitel Zdeněk Krejsa, členové nejen organizace pořádající, ale i zástupci ostatních seniorských organizací a spolků osob se zdravotním postižením.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist