Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tadeáš Šíma vyprávěl o africkém dobrodružství ve své škole

 PRACHATICE - 5. února 2019 - 7:30 - Žáci několika tříd Základní školy Zlatá stezka 240 v Prachaticích se setkali s opravdovým odvážlivcem. Zajímavé na tom bylo spolu s jeho dobrodružstvím i to, že poměrně nedávno chodil do stejné školy a sedával ve stejné lavici jako oni.

 Z redakční pošty: Alena Jírová, ZŠ Zlatá stezka 240, Prachatice

   Tadeáš Šíma - absolvent naší školy Zlatá stezka, a poté student ČVUT Praha - vyprávěl a promítal snímky ze své dobrodružné cesty po Africe.
Během sedmi měsíců projel na kole západní pobřeží Afriky ze severu na jih, navštívil tak 15 států a urazil 13 000 kilometrů.

   Hodinu a půl žáci soustředěně přijímali informace o životě v Africe, o národních parcích, o lidech chránících divoké slony a o boji proti pytlákům. A také o tom, na co se člověk musí před cestou připravit, jak se v cizích zemích chovat, co je nezbytné pro přežití v poušti a bez čeho se klidně obejdete.

   Tádovi se určitě podařilo v přítomných vzbudit zájem o poznávání života a kultur na Zemi a svým vystoupením stoprocentně potěšil kolegyně, které ho učily, například paní učitelku Urbánkovou.

   Jsme moc rádi, že se Tadeáš do své bývalé školy vypravil a ukázal mladším skorospolužákům, jak je důležité jít za svým cílem.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist