Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Budoucí instalatéři z vimperské Nerudovky jsou třetí v kraji

 VIMPERK - 5. února 2019 - 6:50 - Vimperská Nerudovka má třetí nejlepší tým instalatérů v Jihočeském kraji. Dvoučlenné družstvo žáků oboru Instalatér - Jan Pokorný a Milan Novotný - ukázalo, že svému řemeslu opravdu rozumí a červnových závěrečných zkoušek se nemusí obávat.

 Z redakční pošty: Kateřina Koubová, SŠ a ZŠ Vimperk, Nerudova

   Oba žáci se koncem ledna zúčastnili krajského kola soutěže s názvem „Učeň instalatér 2019“ pořádané Cechem topenářů a instalatérů ČR. Soutěž má více než dvacetiletou tradici a postupně se stala nejvýznamnější prezentací instalatérského řemesla budoucích instalatérů v České republice.

   Soutěžící museli v sedmi disciplínách prokázat jak znalosti z teorie, tak i praktické dovednosti. Test čítající 100 otázek se skládal ze tří částí – IVK, bezpečnosti práce a vytápění. Po jeho absolvování čekala soutěžící praktická část - pájení a lisování mědi, sváření plastů, sváření uhlíkaté oceli, kompletace umyvadla včetně zkoušky těsnosti sifonu a kompletace závěsného systému toalet.

   Hodnotící komisi tvořili zástupci Cechu topenářů a instalatérů a další odborníci v oboru. Obdiv všech zkušebních komisařů patřil našemu Janu Pokornému, který nastoupil do soutěže se zraněným kolenem a mohl chodit jen s velkými obtížemi. Poslední disciplínu již absolvoval s obrovskými bolestmi a montáž prováděl téměř vleže.

   „Kluci bojovali jako lvi a jsem na ně opravdu hrdý. Tato soutěž je i pro mě velkým poučením, protože vidím, jak naši žáci pracují ve stresu a mohu se tak na některé nedostatky s tím spojené zaměřit při výuce,“ uvedl učitel odborného výcviku oboru Instalatér Jaroslav Šandera.

   Za úspěchem žáků stojí kromě jejich dobře odvedené práce také kvalitní příprava pedagogy školy - Jaroslavem Šanderou a Ing. Vlastimilem Jiráněm.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist