Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Budoucí středoškolští studenti navštívili Nemocnici Prachatice

 PRACHATICE - 29. ledna 2019 - 17:00 - V pátek 25. ledna se v Nemocnici Prachatice, a.s. uskutečnil Den otevřených dveří pro žáky 8. a 9. tříd základních škol z Prachatic a okolí. Událo se tak v rámci plánovaného otevření oboru Praktická sestra na SPgŠ Prachatice. V prachatické nemocnici budou jeho studenti a studentky vykonávat praxi.

 Z redakční pošty: Iva Nováková, tisková mluvčí Jihočeské nemocnice, a. s.

   Za účasti ředitele SZŠ a VOŠZ České Budějovice PhDr. Karla Štixe a ředitele Nemocnice Prachatice, a.s., Ing. Michala Čarvaše, MBA si žáci mohli po skupinkách vyzkoušet některé odborné činnosti zdravotní sestry, jako například resuscitaci, odběry krve, měření fyziologických funkcí nebo hygienické mytí rukou. Také měli možnost si prohlédnout vybraná oddělení nemocnice (ortopedicko-traumatologické oddělení, oddělení JIRP a RTG), přičemž průvodci byli sami zaměstnanci nemocnice.

   Součástí dne byly dvě prezentace, kdy manažerka kvality prachatické nemocnice Mgr. Kateřina Štrajtová seznámila žáky s jednotlivými odděleními a komplementy nemocnice, shrnula benefity nabízené nemocnicí či na konci prezentace vyzdvihla prestiž povolání zdravotní sestry. V druhé prezentaci informoval ředitel Karel Štix o možnosti studia SZŠ a VOŠz na detašovaném pracovišti na Střední pedagogické škole v Prachaticích.

   „Záměrem akce bylo seznámit žáky s povoláním nejen zdravotní sestry, ale také ostatních zdravotnických pracovníků, kteří se podílejí na prevenci, diagnostice a léčbě pacienta v nemocničním zařízení,“ informoval Ing. Michala Čarvaš, MBA.

   Celkem se dne otevřených dveří zúčastnila zhruba stovka budoucích studentů středních škol.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist