Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Půltucet regionálních autorů představí prachatická knihovna

 PRACHATICE - 21. ledna 2019 - 9:44 - Již 13. ročník série Celé Česko čte dětem zahájila ve středu 16. ledna Městská knihovna Prachatice. V letošním ročníku se v průběhu první poloviny roku postupně setkáme s šesti regionálními autory.

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice, oddělení pro děti a mládež

   V lednovém úvodním programu navštívil oddělení pro děti a mládež spisovatel Ivo Stehlík z Volar, který se kromě psaní knížek věnuje také nakladatelské činnosti. Dětem ze ZŠ Vodňanská, které program navštívily, pan Stehlík četl ze své knížky Dřevorubecké pohádky. Tu napsal v období, kdy les navštěvoval každý den, díky svému zaměstnání.

   Pohádky měly u dětí velký úspěch a jistě malým čtenářům dokázaly, že čtení je velká zábava a potěšení. Tím byl splněn cíl projektu Celé Česko čte dětem, který se snaží vrátit děti zpět ke knížce.   Série bude pokračovat únorovým setkáním, kdy svoji dětskou knížku Šumavská světýlka představí autorka Michaela Vacíková ze Stach. Dětské návštěvníky přivítá v knihovně o pololetních prázdninách 1. února v 9:00. V průběhu dopoledne se svými dětskými spolupracovníky představí poezii ze své knížky. Současně také naučí malé návštěvníky z řad veřejnosti jak si vytvořit básničku vlastní.

   Na setkání se o pololetních prázdninách těší i knihovnice oddělení pro děti a mládež.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist