Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 I obyčejné ponožky mohou lidem bez domova zachránit život!

 PRACHATICE - 20. ledna 2019 - 20:14 - Dobrovolnická sbírka, kterou vyhlásil Městský úřad Prachatice, měla za cíl shromáždit 150 párů pletených ponožek pro nemocné do Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Sbírka přesáhla původní počet o dalších 229 párů ponožek.

 Z redakční pošty: Hanka Rabenhauptová (RH+)

   Jak v loňském roce, tak i letos, jsme se připojili k výzvě společnosti Preventem99 Prachatice, z.ú. pro pomoc lidem bez domova. 

   V loňském roce se řada z vás zúčastnila úspěšné  sbírky ponožek pro lidi bez domova (pro PREVET99). Vzhledem k tomu, že řada dobrovolníků poskytla ponožky do sbírky nejen pletené (150 párů) ale i kupované, několik desítek jich tedy bylo předáno další cílové skupině – lidem bez domova, se kterými pracuje Preventu99.

   Ponožky převzal 15. ledna letošního roku ředitel zařízení Daniel Randák, bylo to celkem 229 párů. 

   Čekají nás nejchladnější měsíce v roce. Častěji nyní saháme do skříně pro teplé ponožky. Pro většinu lidí jsou teplé ponožky samozřejmostí. Mnozí naši klienti ale žádnou skříň s ponožkami nemají, protože nemají domov. Aby měl každý své bydlení a v něm skříň s ponožkami, zařídit nedokážeme. Víme ale, že tzv. obyčejné ponožky mohou i zachránit život! Děkujeme všem, kterým není lhostejný život a zdraví lidí bez domova a přispěli do naší sbírky. Sbírka je otevřená celou zimu. Ponožky budou našim klientům vydávány průběžně, individuálně a v kontrolovaném malém množství," uvedl Daniel Randák.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist