Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Smíšený pěvecký sbor Česká píseň má na kontě 950 koncertů

 PRACHATICE - 12. ledna 2019 - 10:00 - Ač je to k nevíře, za dobu své třiatřicetileté existence smíšený pěvecký sbor Česká píseň Prachatice vystupoval již devět set padesátkrát. Tento "polokulatý" počet jsme završili posledním koncertem loňského roku v kostele sv. Anny na Libínském Sedle 30. prosince.

 Z redakční pošty: Jaroslav Černý, předseda Smíšeného pěveckého sboru Česká píseň  - Prachatice, Foto Jana Janušková

   Poohlédneme-li se za uplynulým rokem, můžeme konstatovat, že jsme byli celkem úspěšní. Uskutečnili jsme 18 koncertů, z toho jeden zahraniční. Tradičně vítáme příchod jednotlivých ročních období, vídáte a slýcháte nás v Prachaticích na arkádách nebo ve sklepích Staré radnice. Neodmyslitelně k Velikonocům patří koncert na hřbitově ve Starých Prachaticích v kostele sv. Petra a Pavla, kde účinkujeme společně s Pošumavskou komorní filharmonií. Také vloni jsme se zúčastnili Mezinárodního festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí.

     Na své bývalé členy vzpomínáme tradičně v měsíci listopadu na společném koncertu s Pošumavskou komorní filharmonií. S tímto hudebním tělesem jsme uskutečnili  i čtyři Rybovy mše vánoční. V období adventu činnost sboru vrcholí. Kromě "Rybovek" to bylo ještě pět dalších samostatných vystoupení.

     V každém kalendářním roce pořádáme dvě soustředění. To tuzemské v ZŠ Brloh, kde máme vynikající zázemí. Druhé soustředění bývá většinou zahraniční, spojené s odpočinkem u moře a společným nácvikem skladeb s píseckým sborem Sonitus. V loňském roce to byla chorvatská Pula, kde máme letité známé v tamním sboru, který se oficiálně jmenuje Kulturně osvětové sdružení Matko Brajša Rašan. S tímto sborem jsme absolvovali i společný koncert.

     Výhledově bychom rádi do dvou let uskutečnili tisící koncert našeho sboru. K tomu ale neodmyslitelně patří doplňování našich řad. Potřebujeme posílit, tedy omladit. Plány na velkolepý koncert bychom měli. A že bude velkolepý :-)! Jenom potřebujeme pomoc!

   Máme kvalitní sbormistry - M. Pehelová a V. Kraus - dobré plány i chuť do práce. Máte-li zájem, pojďte se s námi podílet na realizaci naší činnosti. Chce to jen ochotu chodit na sborové zkoušky, být vytrvalý a zapálený pro věc. 

   Slibujeme, že se u nás budete cítit dobře. Nejsme žádní konzervatoristé, jenom nás to baví a bude to bavit určitě i vás. Repertoár máme také široký. Lidové písně, klasika, duchovní hudba, ale i jazz, spirituály a pod. Nevyhýbáme se žádné dobré hudbě.

     Co myslíte, zkusíte to u nás? Zkoušky probíhají každou neděli od 18:00 v aule prachatického gymnázia. Můžete se přijít třeba jen podívat.

   Těšíme se na vás a spolu s vámi na koncert s pořadovým číslem 1000!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist