Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy

Ohlédnutí za letošním Štěpánským během: Postřeh závodníka

PRACHATICE - 31. prosince 2018 - 8:33 - Původně jsem měl v úmyslu absolvovat letošní 39. ročník Štěpánského běhu jako doprovod šestileté vnučky Mariky. Zdravotní stav bohužel nedovolil Marice startovat. Využil jsem druhou alternativu a po dlouhých letech jsem se rozhodl postavit na startovní čáru běhu, který před 39 lety zakládal prachatický atlet Jindra Fiedler st. a já byl také u toho.

Z redakční pošty: Miroslav Lorenc, Prachatice

Svým rozhodnutím jsem porušil veškeré sportovní zásady. Do závodu jsem šel bez tréninku, bez přípravy, bez rozcvičení - no prostě jako ryzí amatér, který si chce vyzkoušet svou fyzickou zdatnost. Riskoval jsem, že po prvních kilometrech budou muset pořadatelé ke mně přivolat záchranku, a také fakt, že mi nikdo neuvěří osobní rekord na 10 km trati 34:40 minut z dob dávno minulých.

Naštěstí pořadatelé myslí i na nás méně trénované a ten, kdo se necítí na 10 km, může startovat na poloviční trati 5 km. V mém věku a k úrovni trénovanosti byla volba jasná - přihlásil jsem se na 5 km.

V 11:00 odstartoval Jarda Pouzar všechny přihlášené běžce. První metry byly v pohodě, běželo se v balíku, ale po prvním kilometru se mi začal celý balík nějak vzdalovat a já se ocitl na chvostu závodního pole. Začal jsem pochybovat, jestli není 5 km nad mé síly, zvolnit jsem nemohl (to by byl chodec rychlejší než já). Po třetím kilometru jsem se nějak zázračně "rozběhl" a závod jsem nakonec zdárně dokončil. Nemá smysl v mém případě hodnotit umístění. Zvítězil jsem sám nad sebou a to mi stačí.

Každopádně pořadatelé zaslouží jedničku s hvězdičkou. Poprvé v mé atletické kariéře jsem běžel s čipem na noze. Ke kvalitě závodu přispívá fakt, že je Štěpánský běh zařazen do Jihočeského běžeckého poháru. Myslím si, že právě Štěpánský běh se těší stále větší pozornosti prachatické veřejnosti a mě osobně těší, že ve startovním poli jsou zastoupeny všechny možné sporty, nejen specialisté - atleti vytrvalci, ale i běžci pro radost.

Ještě jednou velké poděkování pořadatelům a už se těším na další ročník, ten jubilejní - čtyřicátý!

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena