Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Ne všechny zásahy hasičů byly v končícím roce 2018 vážné...

 ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 31. prosince 2018 - 6:56 - Snad všichni víme, že práce hasičů je velmi odborná, často nebezpečná a vysoce náročná, ať už při dopravních nehodách, požárech či větrných kalamitách.

 Z redakční pošty: Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje

   V naprosté většině případů tomu tak zcela určitě je. Je tady však silvestr, a proto se hodí vzpomenout si, že hasiči řeší nejen dramatické či dokonce tragické situace. Celá řada zásahů je kuriózních nebo minimálně mohou vzbudit na tvářích úsměv. Pro pobavení čtenářů jsou nejen z Prachaticka, ale i z jiných místech našeho kraje.

Úterý 6. února
22:02 Planý poplach – Osádky cisteren a automobilového žebříku profesionálních hasičů ze stanice Prachatice byly v Prachaticích vyslány do Národní ulice, kde byl ohlášen kouř linoucí se z jednoho z bytů. Hasiči průzkumem zjistili, že žádný byt nehoří, že se jedná o kouř z nedaleké teplárny.

Pátek 11. května
18:13 Dopravní nehoda – Na Husově třídě v Českých Budějovicích řešila profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné mírně kuriózní nehodu, kdy z jedoucího vozu značky VW Golf se uvolnilo přední kolo a v protisměru narazilo do vozu Audi A3. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči auta zajistili protipožárním opatřením a do příjezdu policistů řídili provoz na silně frekventované třídě. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

Neděle 13. května
14:52 Planý poplach – Planým poplachem byl i další výjezd táborských profesionálních hasičů, když společně s Policií ČR vyjeli do obce Turovec k údajně se topící osobě. Člověk na rybníku Nový Kravín provozoval kitesurfing.

Čtvrtek 24. května
9:05 Záchrana zvířete – K odchytu vzácného papouška žako vyjeli v Týně nad Vltavou do Sakařovy ulice místní profesionální hasiči. Podle oznamovatele na tísňovou linku seděl papoušek na stromě, u kterého by bylo možné zasáhnout výškovou technikou. Než však hasiči přijeli, papoušek změnil strom a zde výšková technika už ustavit nešla. Hasiči se tedy pokusili ptáka odchytnout po nastavovacím žebříku. To se však vůbec nedařilo. Žako stále unikal. Hasiči se proto rozhodli přistoupit k další možnosti. Z vysokotlakého proudu vytvořili vodní mlhu, kterou ptáka celého promočili. Ten pak sklouzal po větvích až na zem, kde ho hasiči zajistili podběrákem a předali šťastné majitelce.

Středa 13. června
3:52 Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Blatná zasahovali v rodinném domě v Sedlici, části obce Důl, kde do dětského pokoje zaběhla liška. Obyvatelé domu pokojík opustili a lišku v něm zamknuli. Hasičům se podařilo ji odchytit. Vypustili ji do volné přírody.


Středa 25. července
19:02 Planý poplach – Profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou vyjela do obce Dříteň, kde byl ohlášen požár kapličky s elektrorozvody. Operační středisko vyhlásilo také poplach pro jednotku místních dobrovolných hasičů. Hasiči zjistili, že kaplička nehoří. Do kapličky vlezla kočka, která dostala ránu proudem. Z kočky se zakouřilo, což vypadalo, že hoří cela kaplička.

Pondělí 17. prosince
10:36 Záchrana zvířete – V Táboře – Klokotech byla vyslána profesionální jednotka z táborské stanice k záchraně ovce z ostrůvku na řece Lužnici. Když hasiči přijeli na místo, stála ovce na ostrůvku uprostřed řeky. Než hasiči sundali člun na hladinu Lužnice, ovce se přebrodila na protější břeh a zaběhla do lesa. Jednotka více nezasahovala.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist