Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Mezinárodní vánoční zlato z Prahy prachatickým klarinetům

 PRAHA/PRACHATICE - 23. prosince 2018 - 6:58 - Klarinetový soubor Prachatice rozšířil sbírku svých zlatých trofejí o Zlatou cenu, kterou získal na Mezinárodním festivalu Pražské vánoce. Ten se letos konal v centru hlavního města v kostele U Salvátora nedaleko Staroměstského náměstí. Bodováním poroty se zároveň stal i Vítězem kategorie.

 Z redakční pošty: Mgr. Jan Hovorka, dipl. um., Klarinetový soubor Prachatice, z. s.

   Prachatičtí klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Vít Neužil si připravili v soutěžním repertoáru skladby od romantismu až po jazz. Dvěma skladbami k úspěchu souboru přispěla také zpěvačka Petra Sovová, když porotě za doprovodu souboru mimo jiné zazpívala árii Berty z Rossiniho opery Lazebník Sevillský.   Za více než dvanáct let existence klarinetového souboru se mu podařilo v různých částech Evropy nasbírat celkem sedmnáct zlatých a tři stříbrná ocenění v mezinárodních soutěžích. Na festivalu Pražské vánoce získal soubor zlatou cenu v letech 2015-2018 a v roce 2012 získal tříbrnou. Před několika týdny pokřtil také soubor své novinkové CD v Prachaticích. Celkem jich má na kontě sedm.

   Z Prahy poté zamířil soubor do Čkyně, kde v místní Synagoze odehrál svůj letošní poslední Adventní koncert, a to za přispění mluveného slova Marcely Haspeklové. Předtím ale také absolvoval ještě vánoční koncerty v Třeboni, Blatné a Vodňanech. Posluchači a návštěvníci koncertů měli mimo jiné možnost společně si zazpívat známé vánoční koledy za doprovodu klarinetistů.

   Vánoční koncerty měly vždy svou specifickou a neopakovatelnou atmosféru. Festival Pražské vánoce se stal hezkým a příjemným zakončením letošních vánočních vystoupení, které pro své posluchače soubor připravil.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist