Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 „Ponožky na nožky“ už doputovaly z Prachatic k nemocným

 PRACHATICE/PRAHA - 21. prosince 2018 - 16:36 - Více než měsíc trvala dobrovolnická výzva „PONOŽKY NA NOŽKY“. Jejím výsledkem je sbírka pletených ponožek pro nemocné v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. V úterý 18. prosince se myšlenka pod heslem Senioři seniorům naplnila a dárky dospěly k adresátům!

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Krásný dar - 220 párů vlastnoručně upletených ponožek - zamířil z Prachatic a dalekého Rožnova pod Radhoštěm do Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze pod organizací Ing. Dagmar Kuncové, manažerky fundraisingu a marketingu. Obdarovanými byli jednotliví senioři, pacienti této nemocnice.   Do pletařského maratónu se zapojily ženy, dívky, muži, ZŠ Vodňanská Prachatice, SenSen Prachatice, Senior point Prachatice, Baráčníci, Bábinky z Radomyšle, úřednice z Kaplice a Prachatic, jednotlivci ze Strakonic, Krumlova, Jámy, Českých Budějovic a početný Klub seniorů z moravského Rožnova pod Radhoštěm...

   Koordinátorka akce nám sdělila: „Ponožky jsme v nemocnici rozdávali společně s matkou M. Ancillou a bratrem Markem. Pacienti, převážně senioři, byli tímto vánočním dárkem mile zaskočeni a udělal jim opravdu velkou radost. K ponožkám jsme pacientům dávali ještě osobní, ručně vyráběná přáníčka od žáčků ZŠ Novoborská, Praha 9. Byl to pro všechny zúčastněné milý zážitek v předvánočním čase. Moc děkujeme všem z Prachatic a okolí i dalekého Rožnova pod Radhoštěm, kteří se do naší ponožkové výzvy zapojili. Je to milé zjištění, že lidé nejsou lhostejní k těm, kteří potřebují povzbuzení a pomoc. O to milejší je, že jsou to senioři a ti nejmenší. Ještě jednou velké díky.“   V loňském roce se řada z vás zúčastnila úspěšné sbírky ponožek pro lidi bez domova (pro PREVENT99). Vzhledem k tomu, že řada dobrovolníků věnovala ponožky i kupované, několik desítek jich poskytneme také do této Sbírky PONOŽEK Preventu99 Prachatice i v roce letošním.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist