Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Štěpánský běh v Prachaticích odstartuje hokejová legenda!

 PRACHATICE - 20. prosince 2018 - 7:05 - Již 39. ročník tradičního Štěpánského běhu se opět uskuteční 26. prosince před Městským stadionem v Prachaticích. Start hlavního závodu v 11:00 odstartuje legendární hokejista, držitel stříbrné olympijské medaile z Innsbrucku 1976, mistr světa 1976 -77 a trojnásobný vítěz Stanleyova poháru z let 1983-87, 66letý Jaroslav Pouzar.

 Z redakční pošty: Jan Kocourek, ředitel závodu

   Závod je opět součástí Jihočeského běžeckého poháru a pohled do startovní listiny, kde je předem přihlášeno téměř 100 závodníků, slibuje velice kvalitní výkony. Do závodu je přihlášen například David Vaš, jeden z nejlepší pětky českých vytrvalců, který strávil v letošním roce pět měsíců v Keni, kde trénoval společně s Jiřím Homoláčem v kempu po boku nejlepších keňských vytrvalců. Další z "keňských" běžců je Jiří Czirik z Atletiky Písek. Lze předpokládat, že tato dvojice si to mezi sebou rozdá o vítězství.

Ilustrační foto z loňského ročníku Štěpánského běhu: Zdeněk Přibyl

   David Vaš má osobní rekord na 10 km trati 31.36 min, což je pouhých 5 sec za traťovým rekordem Standy Fuxe, který trvá neuvěřitelných 28 let.
Na stupni vítězů by se klidně mohl objevit i olympionik Jan Kreisinger.
Ve startovním poli bude i prachatický horolezec Ivo Grabmüller, který jako 5. Čech zdolal Korunu světa.

   Závodníci se mohou předem registrovat na 5 i 10 km trati až do 25.12. na Sportsoft.cz. V 10 hod se na trať vydají nejprve děti s rodiči, poté starší děti a dorost. Start hlavního závodu je tradičně v 11 hodin.

   Tým pořadatelů děkuje nejen Městu Prachatice, Sportovnímu zařízení a ČUS za poskytnuté zázemí, a v neposlední řadě sponzorům, bez kterých by se nemohl závod konat. Srdečně jsou zvány celé rodiny k vánočnímu sportování.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist