Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Šumava na nohou opět baví a pomáhá. Charitativním divadlem

 VIMPERK - 16. prosince 2018 - 6:56 - V sále MěKS ve Vimperku se v závěru minulého měsíce odehrálo dlouho připravované charitativní divadelní představení Miláček Anna, pořádané spolkem Šumava na nohou. A že se večer povedl, o tom svědčí závěrečné ovace - Šumaváci totiž ocenili výkony herců potleskem v stoje.

 Z redakční pošty: Za Šumavu na nohou, z. s. Věra Vávra, Jana Kunclová, Monika Kotherová a Adéla Jiříková

   Téměř 200 diváků tak strávilo hezký kulturní večer a ještě pomohlo čtyřem osobám s těžkým zdravotním postižením. Díky spolku Šumava na nohou bylo totiž ve Vimperku již potřetí možné spojit zábavu s pomocí druhým.

   Po dvou úspěšných koncertech, díky kterým rozdělil spolek Šumava na nohou, z. s., cca půl milionu korun mezi jedenáct dětí s těžkým postižením, jsme se rozhodli zorganizovat divadelní představení. Vybrali jsme komedii Miláček Anna v podání herců ze souboru Divadla Palace – Lindy Rybové, Davida Prachaře, Martiny Hudečkové, Saši Rašilova a Petry Špalkové.

   Světově proslulá komedie o tom, co se může stát, když si domů přivedete milence zrovna ve chvíli, kdy má váš manžel v ložnici milenku, se ukázala být dobrou volbou a bavila diváky po dobu delší než dvě hodiny. MěKS se otřásalo smíchy a své úsměvy chvílemi skrývali stěží i sami herci.

   Dobrou náladu v sále ještě podtrhlo vyhlášení částky, kterou se doposud podařilo do veřejné sbírky získat. Na začátku představení bylo ve sbírce přes 106 000 korun. Přímo na místě nám diváci přispěli ještě přes 2 000 korun do kasičky a dobrovolnými příspěvky na šatnu. Tuto částku ještě navýší zatím neznámá suma, kterou přispěje Občanské sdružení Stanislavy Chumanové. Pokud chcete také přispět na pomoc Adamovi, Petře, Marečkovi a Honzíkovi, máte možnost zasláním libovolné částky na transparentní účet 5292180359/0800.

   Díky patří všem, kteří jakkoliv přispěli – ať už nákupem lístku, sponzorským darem nebo pomocí s přípravami. Jmenovitě pak náleží velké poděkování všem zaměstnancům Městského kulturního střediska pod vedením pana Jaroslava Pulkrábka, dále městu Vimperk, obcím Strážný, Borová Lada a Čkyně, firmě OV Média, Nadačnímu fondu Avast a zaměstnanci firmy Avast Davidu Pfeiferovi, paní doktorce Fabiánové, paní doktorce Habartové a tiskárnám S-Tisk. Bez nich by divadelní představení nemohlo být uspořádáno a Adam by tak nemohl dostat nový motomed, Petra nový vozík, Mareček rehabilitační pobyt v centru Hájek a Honzík vozík s vertikalizačním stojanem. Děkujeme!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist