Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Kapličku v Brantlově dvoře ve Vimperku podpořila Nadace OF

 PRAHA/VIMPERK - 13. prosince 2018 - 22:07 - V závěru minulého měsíce byly v rezidenci velvyslance USA v Praze slavnostně předávány granty opomíjeným památkám po celé České republice. Jedna z obálek putovala do Vimperka, pro Kapličku v Brantlově dvoře.

 Z redakční pošty: Věra Vávra, spolek Vimpersko, www.vimpersko.cz

   Během slavnostního večera předali americký velvyslanec Stephen B. King a předsedkyně Nadace Občanského fóra Dagmar Havlová symbolickou obálku Věře Vávra a Martině Bělíkové ze spolku Vimpersko. V obálce je malá destička. Je na ní napsáno „Obnovu podpořila Nadace Občanského fóra“. Snad již příští rok bude umístěna na kapličku nebo do jejího bezprostředního okolí a zpečetí její opravu.

   Během večera se v Praze  sešli zástupci různých organizací a jednotlivci z celé ČR, kteří se snaží obnovit, opravit nebo uvést do života nejrůznější opomíjené památky. Je výborné, že mezi ně byla vybrána i malá vimperská kaplička z Brantlova dvora.

   Přitom si lze uvědomit ještě jednu významnou skutečnost. Znáček Občanského fóra sice zmizel, jak pan velvyslanec řekl, z titulních stran novin, ale je nesmírně povzbuzující, že nezmizel z našich životů a ze života naší země. Navazovat na odkaz a hodnoty, které představuje, jde různě, třeba opravami křížků, kaplí a kostelů.

   Jménem spolku Vimpersko vám přejeme krásné Vánoce a mnohokrát děkujeme všem za veškerou podporu.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist