Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Montessori zahradní slavnost: Vyvěšování a plnění krmítek

 PRACHATICE - 8. prosince 2018 - 10:57 - Celý podzim se Montessori třídy a dětská skupina na ZŠ Národní v Prachaticích věnovaly práci na projektu „Škola pro udržitelný život – Mládež pomáhá udržitelnosti místa“. Doslova jsme žili objednáváním a výrobou úkrytů pro hmyz.

 Z redakční pošty: Za tým Montessori Dagmar Kozlová

    Za podpory MŠMT jsme mohli zakoupit čmelíny a motýlovníky a také stavebnice ptačích budek, krmítek a potřebnou literaturu. Děti prošly školní přírodní zahradu a vybíraly místa, kde by zmíněné úkryty pro hmyz mohly být. Pak se do zahrady vrátily znovu a šel s nimi odborník na hmyz - inženýr Alois Pavlíčko. Ten jejich návrhy doplnil a vysvětlil, kde by se hmyzu nejlépe dařilo.

   Na základě toho děti nakreslily plánky zahrady s umístěním. Na začátku listopadu se pustily do výroby krmítek a ptačích budek. Děti je samy sestavily podle návodu. Bylo úžasné pozorovat, jak jde čtvrťákům a páťákům práce od ruky. Vyráběly ale všechny děti od první do šesté třídy.

   Postupně jsme vyvěsili krmítka, na budky, čmelíny a motýlovníky dojde až na jaře. Vše jsme uzavřeli v pátek 7. prosince zahradní slavností, při které děti do krmítek nasypaly krmení – slunečnicová semínka - a opět využily prostory zahrady. Teď už nám nezbývá, než se těšit na zimní pozorování ptáků.

   Pro nejstarší děti však projekt ještě neskončil. Příští týden pojedou do Prahy na celorepublikovou konferenci k tomuto projektu, kde budou prezentovat nejen svou práci, ale zároveň budou reprezentovat město Prachatice a svou školu – ZŠ Národní. Držme jim palce!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist