Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tajemství dřeva odhalovaly děti z MŠ Česká v podzimním lese

 PRACHATICE - 25. listopadu 2018 - 10:49 - Další tematický den v Paraplíčku nás tentokrát zavedl do lesa. Mezi děti přišla víla Březinka se skřítkem Borováčkem - paní učitelky Štěpánka a Lenka - a za pomoci šikovných dětí odhalily tajemství dřeva.

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Zdeňka Marková, Lenka Píchová, MŠ Česká - Paraplíčko, Prachatice

   Během scénky se děti dozvěděly, kde se dřevo bere, které stromy jsou jehličnaté, které listnaté, kde rostou a co všechno se ze dřeva vyrábí.

   A jak to vypadá v podzimním lese? Skřítek Borováček dohlíží na zvířátka, aby si připravila zásoby i pelíšky na zimu a víla Březinka zase na to, aby žádný listnatý strom nezapomněl shodit listí. Děti, pomůžete jim? Jistěže ano! Skřítkové měli celou školku výborných pomocníků. Úkoly, které na děti čekaly v jednotlivých třídách, byly hodně zapeklité.

   V první třídě se z obrázků zvířátek skládaly zvířecí rodiny a hledaly se stíny zvířat, ve druhé se čichalo a poznávaly se lesní vůně - třeba sušené houby voněly krásně a kůra z pomeranče? Ta přeci z českého lesa vůbec není. Děti to poznaly a poplést se nedaly. Ve čtyřce se zkoumaly hmatové krabičky a největší úspěch měla dřevěná překážková dráha ve třetí třídě. V roli lesních zvířátek si děti vyzkoušely, co všechno je třeba v lese zdolat a překonat cestou k teplému pelíšku.

   Podzimní les usnul a děti se vracely do svých tříd obohacené o nové poznatky, zážitky, radost ze společných chvil a s obrázky Březinky a Borováčka. Pro hezké vzpomínání.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist