Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 PechaKucha Night s podtitulem „Diagnóza Šumava“ již zítra

 VIMPERK - 14. listopadu 2018 - 9:56 - Patříte k těm lidem, kteří nemají ve městě stání a stále je to táhne do šumavských lesů, na šumavské pláně a k šumavským potokům? Také o dlouhých zimních večerech prohlížíte fotky šumavských kopců, čtete romány šumavských autorů a procházíte se oblíbenými místy alespoň na mapách?

 Z redakční pošty: Adéla Jiříková, Vimperk žije!, z. s.

   A stačí vám k pocitu štěstí dojemná krása šumavské krajiny a vůně šumavského vzduchu? Pokud ano, zdá se, že jste i vy infikováni šumavským virem.

   A právě takto „nemocným“ je určen čtvrteční večer 15. listopadu. Uskuteční se totiž již čtvrtá vimperská PechaKucha Night, která je součástí akcí týdne před festivalem Šumava Litera a nese podtitul „Diagnóza Šumava“.

   V průběhu večera se vystřídá devět přednášejících, kteří jsou všichni svým životem, svou prací či svými zálibami spjati se Šumavou. Vystoupí například fotograf a předseda spolku Karel Klostermann Václav Sklenář, znalec (nejen) šumavských hřbitovů a Vimperákům dobře známý Jaroslav Pulkrábek, fotograf Šumavy Ladislav Hošek, lovec mrazů Antonín Vojvodík či volarský sekáč a nakladatel šumavské literatury v jedné osobě pan Ivo Stehlík.

   Večer však bude zajímavý nejen svým obsahem, ale i prostředím, v jakém se odehraje – ve vestibulu školy ZŠ TGM v parku. A abychom měli představu o tom, v jak unikátních prostorách se budeme nacházet, přizvali jsme jako jednu z přednášejících restaurátorku části interiéru této budovy paní Leu Konvalinkovou.

   Večerem budou provázet slečny z literárně dramatického kroužku při ZUŠ Vimperk. Připraveno bude i malé občerstvení z dílny kuchařek a kuchařů, pekařek a pekařů ze spolku Vimperk žije! (Naše řady můžete rozšířit o své kulinářské speciality, budeme rádi.) Začínáme ve 20:20, vstupné dobrovolné.

   Těšíme se na viděnou!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist