Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V ZŠ ve Zbytinách oslavili Den stromů a také 100 let republiky

 ZBYTINY - 4. listopadu 2018 - 23:50 - V pátek 20. října proběhl na naší škole projekt „Den stromů“. Protože 28. října slavíme 100 let vzniku Československa, zaměřili jsme se v letošním roce na poznávání našeho národního stromu – lípy srdčité.

 Z redakční pošty: Lenka Třísková, ZŠ Zbytiny, foto: František Batysta

   Ve výtvarné výchově jsme vytvářeli obtisky listů lípy. Poslech referátů o lípě žáků 5. a 4. ročníku jsme si zpříjemnili popíjením léčivého lipového čaje.

   Na návštěvu za námi také přijel řezbář, pan Vašíček, který nám předvedl krásu vyřezávaných figurek pro Betlém z měkkého lipového dřeva.

   Ukázal nám své nástroje, způsob vyřezávání a pro Michalku, která ten den slavila svátek, pan Vašíček vyřezal krásnou květinku z lipového dřeva. A aby to ostatním nebylo líto, obdaroval každého z nás květinkami ze dřeva, které si pro nás předem připravil.

   Panu Vašíčkovi mnohokrát děkujeme za milé a poutavé vyprávění a předvedení řezbářských dovedností.

   Ze školních lavic jsme se po besedě přesunuli k naší vzrostlé zbytinské lípě. Lípu jsme na počest 100. výročí vzniku Československa ozdobili červenými, bílými a modrými stuhami a spolu s přítomnými rodiči a dalšími návštěvníky jsme krátkým pásmem básní a písní toto významné výročí oslavili.   U příležitosti tohoto významného výročí jsme našim hostům předali malý dáreček.

   Na závěr našeho setkání jsme se společně na památku vyfotografovali.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist