Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V Žernovicích slavili 100 let vzniku republiky setkáním rodáků

 ŽERNOVICE - 31. října 2018 - 10:11 - V sobotu 27. října uspořádaly Sbor dobrovolných hasičů a obec Žernovice pro všechny obyvatele, pamětníky a příznivce naší obce Setkání rodáků.

 Z redakční pošty: Vojtěch Král, Žernovice

   Bohatý program zahájil dětský divadelní soubor Žernováček, který pro zaplněný sál odehrál hru Lotrando a Zubejda. Za předvedený výkon byly děti odměněny velikým potleskem. Následoval další bod programu, o který se postaral taneční soubor ze sousedních Nebahov s vystoupením Česká beseda. Za kulturní obohacení k výročí vzniku ČSR patří tanečnímu souboru velké poděkování.

   Ani deštivé počasí neodradilo mnohé přítomné od cesty na Kobylí horu, kde se u památníku zříceného letadla amerického pilota konal pietní akt za oběti druhé světové války.   Další část programu se odehrávala na žernovické návsi, kde v místní kapli proběhla bohoslužba. Po bohoslužbě pan vikář Plášil požehnal nový hasičský přívěs, zakoupený obecním zastupitelstvem jednotce dobrovolných hasičů. Program na návsi pokračoval položením věnce u památníku žernovický občanů, jenž zahynuli v první světové válce.   Večerní program oslav pokračoval v sále místního pohostinství. Po vřelém přivítání rodáků starostkou obce Petrou Kleinovou, recitovaly děti přítomným hostům básničky. Následoval projev o historii obce, který přichystal a přednesl kronikář Jiří Tomek. O večerní zábavu se postarala domácí kapela.

   Po celou dobu programu si přítomní mohli prohlédnout současné i historické fotografie související s obcí Žernovice.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist