Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Lišák Fox chystá malým lyžařům pohádky, míří na bezpečnost

 LIPNO - 22. října 2018 - 9:03 - Animační programy pro nejmenší lyžaře, bohatá nabídka plná pohádek a poučení – to je novinka, kterou připravil Skiareál Lipno pro nadcházející zimu. Scénář programů chystá lišák Fox, který se představí i v hlavní roli.

 Z redakční pošty: Vojen Smíšek, manažer marketingu, Skiareál Lipno

   Více zábavy pro děti přímo na svahu chystá před začátkem letošní sezóny Skiareál Lipno. Ve spolupráci s lyžařskou školou zpestřil animační programy – veselý a zároveň poučný pohádkový program, ve kterém bude hrát hlavní roli maskot areálu, oblíbený lišák Fox. Navazuje tím na úspěšné léto, kdy se staly animační programy velice vyhledávanými.

   „Za sebe mohu slíbit, že tolik legrace a pohádek jako Lipno plánuje tuto zimu, jsme ještě neviděli,“ uvádí mluvčí areálu Vojen Smíšek.

   Stejně jako v loňském roce klade Skiareál Lipno důraz na bezpečnost při lyžování. Kromě Skipatroly, kterou zavedl v sezoně 2017/18, se letos pravidla bezpečného lyžování promítnou právě i do animačních programů.

   „Chceme děti učit hrou. Měly by si osvojit pravidla FIS 10. Máme ověřeno, že 90 procent lidí, kteří přijedou k nám na hory, je nezná. Všude na svahu jsou vyvěšená, upozorňujeme na ně, ale není to nic platné,“ uvádí koordinátorka animačních programů Kateřina Bečičková s tím, že takto si děti důležitá pravidla osvojí hned od mala. „Ta nejdůležitější pravidla se stala součástí hry. Malí diváci získají informace tou nejpřirozenější formou,“ doplnila Bečičková.

   V praxi to bude vypadat tak, že mezi dětmi, které se budou učit lyžovat ve Fox parku, se objeví lišák Fox a ten dětem zábavnou formou poukáže na to, co je při lyžování nebezpečné. Děti ho opraví a řeknou, co je při lyžování správné. Scénky se budou opakovat každé dvě hodiny.
Tato prevence je dalším ze způsobů, kterými skiareál posiluje bezpečnost při lyžování. „Jsme rodinné lyžařské středisko, a proto je pro nás bezpečnost klientů na sjezdovkách klíčovým tématem,“ doplnil Vojen Smíšek.

   Deset pravidel FIS pro chovaní na sjezdových tratích shrnuje to, jak se mají lyžaři na sjezdovce chovat. Jsou to mezinárodně uznávané regule, které platí na sjezdovkách po celém světě:

1. Ohled na ostatní lyžaře
2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy
3. Volba jízdní stopy
4. Předjíždění
5. Vjíždění a rozjíždění
6. Zastavení
7. Stoupání a sestup
8. Respektování značek
9. Chování při úrazech
10. Povinnost prokázání se

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist