Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V mateřské škole u sousedů zahájili novou lyžařskou  sezónu

 ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 21. října 2018 - 17:17 - Přestože je v kalendáři říjen a do otevření sjezdovek na horách zbývá ještě dost času, Mateřská škola Větrná v Českých Budějovicích už zahájila novou lyžařskou sezónu. Umožnil jí to profesionální simulátor lyžování Maxxtracks, který v krajské metropoli provozuje zájmové sdružení Inski. Možná to bude zajímavé i pro nás v podhůří Šumavy.

 Z redakční pošty: Petr Pokorný, České Budějovice

   „Děti, které rodiče přihlásili do lyžařského kurzu, absolvují na simulátoru pod dohledem zkušených instruktorů osm lekcí. Po jejich ukončení si osvojí správné lyžařské návyky do té míry, že při lyžování na skutečném sněhu budou mít základní předpoklady pro zvládnutí všech situací, které mohou na sjezdovce nastat. Celá příprava se navíc odehrává v bezpečném prostředí, suchu a teple simulátoru, kde nehrozí dramatické pády a zranění,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Větrná Kamila Finková.

   Simulátor Maxxtracks disponuje unikátní technologií pohyblivého pásu s nastavitelnou rychlostí a úhlem sklonu. Jedná se o nakloněnou plošinu dlouhou 7,5 metru a širokou pět metrů. Trenažer je vybaven speciálním kobercem simulujícím sněhovou pokrývku, který se pohybuje nastavitelnou rychlostí od 0 do 35 kilometrů v hodině a jeho úhel sklonu je nastavitelný od 9 do 21 stupňů. Na jihu Čech podobné zařízení neexistuje.
„Indoor výuka minimalizuje získání špatných lyžařských návyků, které začátečníky často neminou při běžné výuce na horách,“ poznamenal předseda výboru sdružení Inski Petr Zeman.

   Mateřská škola Větrná, osmitřídní předškolní zařízení s celkovou kapacitou 192 dětí, je umístěna mezi dvěma velkými českobudějovickými sídlišti Šumava a Máj. Areál se skládá ze šesti pavilonů propojených prostornou spojovací chodbou. Školka má vlastní rozsáhlou zahradu, která je díky výhodné poloze prosta jakéhokoliv hluku a zplodin z výfukových plynů aut. Zajišťuje tak prostor pro aktivní odpočinek i klidovou relaxaci.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist