Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Na retro výstavě děti zaujaly natáčky, kopírák i kaleidoskop

 PRACHATICE - 20. října 2018 - 6:45 - Výstava, která byla zahájena tento týden v Domě Křižovatka u parku v rámci kampaně 100x jinak, má velký ohlas. Sto vzpomínkových věcí, které sesbírali prachatičtí návštěvníci SeniorPointu, si až do konce října mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale také osahat, vyzkoušet a třeba nad nimi i  zavzpomínat.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   První skupinky dětí ze školy a školní družiny (ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 387) navštívily výstavu i s doprovodným programem. Kurátorka výstavy provedla přítomné od historie až po současnost, pak si všichni také o všem společně i s paní učitelkami povídali.

   Snad úplným objevem pro děti byl kopírák, přes který malovaly, mechanický vysavač, který si vyzkoušely, a kaleidoskop, přes který viděly obrázky krajiny. Překvapením byly i obyčejné natáčky, spony do vlasů. Zaujalo oblečení na miminka, ale také trenýrky (modré s gumičkami), které nesměly chybět při žádné hodině tělesné výchovy. Na nástěnkách pak zaujaly návrhy oblečení, staré pohledy a známky (i za 30 haléřů), časopisy a noviny, nebo také fotografie, i sto let staré, či rodné listy, udělení domovského práva a mnoho her, které dnes již děti neznají anebo se v nových obalech na pultech jako novinka znova objevují. Upoutala i céčka nebo deníček s vystříhanými a nalepovanými obrázky herců, zpěváků…

   Test, který následoval, měl za cíl vzbudit zájem o historii i současnost. Děti psaly všechny věci, které na výstavě viděly a které neuměly pojmenovat, pak je kreslily. Zároveň poznávaly symboly naší země, polohu a podobně. Při otázce Co vy nyní sbíráte? - padaly názvy sbírek, jako jsou pohledy, různé příšerky z filmů, autíčka…

   Samozřejmě zveme na výstavu i vás. Ukončena bude 28. října a poté poputuje do Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích. Akce je uspořádána a realizována za podpory Města Prachatic a Jihočeského kraje.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist