Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Slavnosti plodů v Jámě. Podzimní ovoce, celý den plný zábavy

 ČESKÉ BUDĚJOVICE/JÁMA - 18. října 2018 - 14:49 - Den plný zábavy, tradic, folkloru, her, zajímavostí, spojený s ochutnávkami podzimního ovoce a ovocných výrobků čeká návštěvníky letošních Slavností plodů. Ty se uskuteční v sobotu 20. října na trase nově vyznačené Zlaté stezky na návsi v Jámě, místní části obce Mičovice.

 Z redakční pošty: Ondřej Flemr, Jihočeská centrála cestovního ruchu

   Program odstartuje v 9:30 a jeho oficiální ukončení je plánováno na 16. hodinu. Akci pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR),  ve spolupráci s Mikroregionem Chelčicko-Lhenickým.

   „Chelčicko-Lhenicko je nejen velmi známou ovocnářskou oblastí na pomezí Prachaticka, Písecka a Strakonicka, ale také jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů na jihu Čech. Zdejší krajina láká návštěvníky množstvím kvalitně značených pěších tras a cyklostezek. Jednou z nejatraktivnějších je dálková pěší trasa Zlatá stezka, která prochází přímo Mičovicemi,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

   Součástí Slavností plodů jsou soutěže o Jablko roku, nejlepší cukrářský a pekařský výrobek z ovoce, slivovici a ovocnou pálenku. Účastní se jich nejen místní ovocnáři a producenti, ale také pěstitelé z Bavorska. Pečení je pak doménou místních hospodyněk. Na ovocnářském jarmarku mají návštěvníci možnost ochutnat celou škálu letošní produkce, především jablek.

   Návštěvníky zahřejí nejen teplé ovocné mošty či produkce pálenic, ale také bohatý kulturní program pro celou rodinu. „Jeho součástí bude také dobrodružná soutěž Zlatá stezka za pokladem, seznámení s projektem Zlatá stezka a prezentace turistických oblastí,“ poznamenala manažerka projektu Zlatá stezka Eva Borsányi z JCCR.

   Projekt Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“, který je spolufinancován Jihočeským krajem, Státním rozpočtem ČR a Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) v rámci Evropské územní spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, rozšířil letos stávající dálkovou trasu z Bavorska o jihočeskou a západočeskou část.

   „Celkové náklady projektu dosáhnou 15 miliónů korun. Pětaosmdesát procent z této částky pokrývají zdroje z Evropského fondu regionálního rozvoje, pět procent hradí stát, zbytek kraj,“ konstatoval Jaromír Polášek.

   Nově vyznačené turistické trasy o celkové délce 631 kilometrů, které vznikly v rámci projektu Interreg, navazují na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami. Trasy vedou po značených stezkách Klubu českých turistů a jsou nově vyznačeny logem stezky ve tvaru oranžového S (hlavní trasa) a modrého S (propojovací a přiváděcí trasy). Trasy budou vedle značení osazeny odpočívadly a informačními panely.

   „Hlavní trasa české Zlaté stezky je dlouhá 289 kilometrů. Jihočeská část měří 86 kilometrů a západočeská pak 203 kilometrů,“ doplnila Borsányi.
Více informací ke Zlaté Stezce i programu Slavností plodů lze nalézt na: www.zlatoustezkou.cz a www.facebook.com/jiznicechy.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist