Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Klarinetový soubor Prachatice sklízel velký aplaus v Německu

 PRACHATICE - 14. října 2018 - 16:13 - Klarinetový soubor Prachatice v minulých dnech absolvoval dvojici německých koncertů v bavorských městech Bayerische Eisenstein a Freyung. V prvním případě potěšil nejen německé, ale i české posluchače v Kostele sv. Jana Nepomuckého, ve druhém předvedl svůj program posluchačům v krásném prostředí zámku Wolfstein ve Freyungu.

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice

   Oba koncerty provázely dlouhé a nekonečné potlesky, v jednom případě došlo i na standing ovation - ovace ve stoje, o kterých informoval i místní tisk.

   Koncert v Bayerische Eisenstein se nesl v duchu klasické a romantické hudby, koncert na zámku Wolfstein byl pro posluchače ve znamení toho nejlepšího, co v současné domě klarinetový soubor nabízí.

   Prachatičtí muzikanti Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Vít Neužil zahráli skladby od jazzu až po klasiku a příjemným zpestřením koncertů byla zpěvačka Petra Sovová, která dokázala posluchače zaujmout nejen svým zpěvem ale i charismatem, pro ní tak typickým.

   V současné době Klarinetový soubor Prachatice dokončuje své nové CD s nahrávkami sólových čísel muzikantů i společných nazpívaných skladeb. CD vyjde koncem října a prachatické veřejnosti bude prezentováno prostřednictvím koncertu v Městském divadle, který se bude konat 2. listopadu od 19:00. Těšíme se na vás!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist