Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Skřítci na "tankovce" přivítali podzim. Dík dětem MŠ Zahradní

 PRACHATICE - 13. října 2018 - 12:45 - Den před příchodem podzimu si děti z prachatické MŠ Zahradní udělaly se svými učitelkami výlet. Ale nebyl to obyčejný výlet. Každý totiž dostal do svého batůžku se svačinkou i kousek zvláštní modelíny - slaného těsta.

 Z redakční pošty: Marie Tomanová, MŠ Zahradní, Prachatice

   Cílem bylo vyjít strmý kopec a dostat se až na tankovku a do lesa, kde jsme chtěli tvořit. Aby nám cesta lépe utíkala, hledali jsme znaky přicházejícího podzimu, sbírali jsme přírodniny, povídali si o stromech, zvířátkách. A také se těšili z výhledu, který se nám na tankovce naskytl - měli jsme Prachatice jako na dlani.

   Po svačince jsme se vydali hledat místo, kde by se našim skřítkům z těsta nejvíce líbilo. Našli jsme je u krmelce. Děti si vybraly stromy, paní učitelky pomohly menším dětem s prvním krokem - namáčknout hlavičku na kůru stromu a pak už byla práce na dětech. Pomocí přírodnin vytvořit lesní, podzimní skřítky. A vznikala opravdu umělecká díla. Nakonec zbylo už jen skřítky pojmenovat, rozloučit se s vytvořenou vesničkou plnou skřítků a vydat se zpět do školky na oběd.   Technice, při níž dílo vzniká pomocí přírodnin v přírodě se říká land art. Pokud se vám bude chtít, využijte hezkého počasí a jděte se na naše skřítky podívat.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist