Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Říjen v netolickém muzeu: Děti prožijí oslavu výročí republiky

 NETOLICE - 29. září 2018 - 15:25 - Na jaře jsem v netolické základní škole zaklepala na dveře ředitelny a s panem ředitelem jsme rychle našli společnou řeč. Naším přáním a záměrem bylo, aby výročí 100 let od založení samostatného československého státu nebylo pro děti jen dalším výročím v učebnici!

 Z redakční pošty: Zuzana Leherová, ředitelka, Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

   Děti si výročí prožijí samy. Od jara se kreslí, maluje, lepí, fotí apod., a výstava bude! Autory výstavy jsou samy děti, děti z netolické základní školy. Už se moc těším na reakce návštěvníků, při výběru prací jsem se několikrát podivila, dojala, rozesmála – děti jsou prostě inspirující a my dospělí se musíme zamyslet, jak vlastně děti nás a svou zemi vidí.

   Výstavou se naše muzeum připojilo ke kampani Asociace muzeí a galerií pro rok 2018: Muzea a vznik ČSR aneb 100 let od ukončení I. světové války.

   Vernisáž výstavy bude v úterý 2. října od 14:00 hodin opět v režii dětí – kulturní vystoupení budou tradiční i mírně netradiční. V rámci této výstavy v pátek 26. října v 10:30 hodin zasadíme slavnostně „lípu dětí“ na památku letošního slavného výročí na zahradě mateřské školky.

   Výstava bude přístupná do konce října, od pondělí do pátku, 9-12, 13-16 hodin a v neděli 28. října otevřeme na počest významného výročí republiky muzeum veřejnosti zdarma. Těšíme se na vaši návštěvu!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist