Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Město Prachatice předalo do užívání najednou dvě sportoviště

 PRACHATICE - 24. září 2018 - 14:01 - Slavnostním přestřižením pásky v pátek 21. září předali zástupci města v čele se starostou Ing. Martinem Malým sportovcům do užívání hned dvě zrekonstruovaná sportoviště nacházející se v areálu městského stadionu Tatran.

 Připravil (zpf)

   Celkové náklady na jejich opravy činily téměř 10 milionů korun. Fotbalisté se tak mohou prohánět po hřišti s úplně novým, moderním, umělým povrchem a atleti po zrekonstruované atletické dráze a využívat i další zrekonstruované atletické sektory.

   Město Prachatice bylo jedním z prvních měst v ČR, které se mohlo již před téměř 15 lety pochlubit fotbalovým hřištěm s umělou trávou. Hřiště bylo využíváno po celou dobu nejen místním fotbalovým klubem, ale sjížděli se k nám fotbalisté ze širokého okolí. Odehrávaly se na něm jak pravidelné tréninky, tak i mistrovská utkání.

   Bohužel se po létech na umělém povrchu projevil „zub“ času a povrch přestal vyhovovat svému účelu. Zástupci místního fotbalového klubu začali již před pěti lety avizovat nutnost jeho výměny. Následovalo tedy projektování a posléze opakované žádosti o dotaci, které nebyly bohužel z počátku úspěšné. Například v minulém roce vypsanou výzvu na dotace pro sport Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále MŠMT) v průběhu jejího vyhodnocování zcela zrušilo. Nakonec se na nás štěstí usmálo a dotaci se podařilo získat.

   Prachatickým fotbalistům se tak splnil několikaletý sen a od minulého pátku mají na svém druhém fotbalovém hřišti v areálu městského stadionu zcela nový velmi kvalitní povrch, který splňuje ta nejpřísnější kritéria prakticky pro všechna mistrovská utkání.

   Celkové náklady na rekonstrukci činily 6 683 017 Kč. Výše dotace poskytnuté MŠMT byla 3 389 038 Kč, zbytek nákladů byl hrazen z rozpočtu města Prachatice. Rekonstrukci hřiště realizovala firma vzešlá z výběrového řízení Sport-Technik Bohemia s.r.o.

   Starosta města Ing. Martin Malý předal po přestřižení pásky fotbalistům jako dárek také fotbalový míč a poděkoval přítomným zástupcům fotbalového klubu Tatran Prachatice Petrovi Koubovi a Martinovi Jurošovi za skvělou spolupráci. Zároveň popřál místním fotbalistům, vedení i trenérům mnoho sportovního štěstí a zahájil užívání hřiště symbolickou penaltou na bránu.

   Součástí městského stadionu v Prachaticích je rovněž atletický ovál, který si také po dlouhých letech užívání zasloužil celkovou opravu. I ten se podařilo, stejně tak jako zmíněné fotbalové hřiště, zrekonstruovat v průběhu letních prázdnin. Celkové náklady na jeho rekonstrukci se vyšplhaly na 2 904 356 Kč, část nákladů ve výši 1 405 512 Kč byla pokryta dotací z MŠMT. Součástí opravy oválu byly i úpravy povrchu vržiště pro vrh koulí a vybudování rozběžiště pro hody oštěpem. Atletický oddíl v Prachaticích tak od pátku disponuje zase o něco kvalitnějším a modernějším zázemím pro svou činnost.

   Před slavnostním přestřižením pásky poděkoval starosta města Ing. Martin Malým předsedovi prachatických atletů Antonínovi Pilátovi za dosavadní spolupráci. Všem příznivcům atletiky popřál mnoho sportovních úspěchů v nadcházející sezóně a jako dárek místnímu atletickému klubu předal čtyřkilogramovou kouli pro vrh koulí a ředitelka sportovního zařízení Ing. Radka Kutláková pomůcku pro trénink skoku dalekého.

   Na prachatickém městském stadionu to však nejsou jediná dvě sportoviště, která se letos opravila. V současné době se pracuje na rekonstrukci tenisové tréninkové zdi, která by měla být dokončena během následujícího měsíce. Náklady spojené s touto opravou se vyšplhají na téměř jeden milión korun. Také stavební práce v areálu plaveckého bazénu jsou v plném proudu. Součástí majetku města je rovněž cyklostezka mezi ulicí Rumpálova a osadou Ostrov, která je momentálně ve výstavbě.

   Trochu ve stínu oprav velkých sportovišť na městském stadionu zůstala rekonstrukce povrchu na multifunkčním hřišti v Ostrově, které slouží především obyvatelům spádových osad Staré Prachatice, Ostrov a Městská Lhotka. Město Prachatice uhradilo za jeho opravu téměř 783 000 Kč.

   „Věřím, že i v Ostrově přispěje toto zmodernizované hřiště k širšímu využívání celého tohoto areálu a kvalitnějšímu životu v těchto osadách,“ dodal starosta Martin Malý. Vítězem výběrového řízení na dodavatele, který prováděl rekonstrukci jak atletického oválu, tak hřiště v Ostrově, se stala firma TUBEKO Sport s.r.o.

   Celkový objem finančních prostředků investovaných do zvelebení městských sportovišť v Prachaticích dosáhne v letošním roce pravděpodobně téměř 130 mil. Kč.

   V oblasti sportu plánuje do budoucna město Prachatice přestavbu objektu stávající střelnice na multifunkční sportovní halu, ve které by se mohly nacházet například tenisové či squashové kurty nebo i zázemí pro atlety.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist