Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Běžecká neděle v Prachaticích se blíží: Xterra Trail Run 2018

 PRACHATICE - 19. září 2018 - 14:49 - Poslední z trilogie závodů pod taktovkou Xterra Czech v okolí Křišťanovického rybníka se bude konat pod názvem Xterra Trail Run už tuto neděli 23. září. Závody pro malé i velké sportovce v terénním běhu se nově přesunuly do šumavské přírody a lákají nejen za zajímavé tratě.

 Připravil: Michal Piloušek, autor fotografií: Tomáš Mayer

   Celý program začíná už v neděli v 8 hodin ráno, kdy se mohou přijít zaregistrovat k závodu děti. Pořadatelé připravili kategorie po dvou ročnících, kdy s vyšším věkem roste i délka trasy. Předvoj žákům obstará závod benjamínků na 200 metrů, který startuje v 9,30. K tomu se mohou hlásit děti od 0 do 5 let věku, tedy předškolní. Pomáhat jim samozřejmě budou moci na trati i rodiče. Poté už přijdou na řadu žáci, na které čekají trasy po loukách, asfaltu i lesích v okolí pláže u rybníka. „Dětské závody jsou tradiční a důležitou součástí našich akcí. Každý malý závodník si odnese medaili s logem Xterra a sladkosti. Nejlepší potom i diplomy a drobné dárky od sponzorů.“ říká hlavní pořadatel Michal Piloušek. Po skončení závodu si mohou děti užít atrakce, které nabízí pláž u Boudy u Josefa – písek, hřiště na volejbal, půjčovnu loděk nebo ruské kuželky.   Pro dospělé závodníky pořadatelé letos připravili dvě trasy, ze kterých je možné si vybrat. Kratší měří 5 km a ta delší 14 km, start je naplánován na 11 hodinu pro dlouhou, respektive na 11:05 pro krátkou trasu. „Upřímně řečeno ta delší bude spíš okolo 15 km, při měření trasy se nám ztratil GPS signál a přišel jsem na to až zpětně,“ přiznává dopředu Michal Piloušek. Obě dospělé tratě vedou jak po zpevněných lesních cestách, tak po pěšinkách, ale také „jen tak“ lesem. „Nejkrásnější místo je podle mně průběh rezervací „Na soutoku“ pod Krejčovicemi, meandry Blanice jsou tady nejkrásněji vidět,“ dodává stavitel tratí. Závěr dlouhé tratě potom vede drsným terénem okolo hradu Hus. Kratší trasu zvládne každý běžec, vede jen po náhorní plošině okolo rybníka. Namísto dlouhých stoupání nabídne krásné výhledy na Blanici a několik technických sekcí po pěšinkách. V cíli čeká na všechny pivo z místního pivovaru, bohatá nabídka občerstvovací stanice a také přátelské zakončení sezóny u ohně a živé hudby. Nejlepší běžci si odnesou cenné dárky od sponzorů závodu.   Přihlášky k závodům jsou možné až na místě v den závodu, dětské startovné přijde na 40 Kč, dospěláci zaplatí 150 korun. Speciální ocenění věrnosti připravili pořadatelé pro účastníky letošního duatlonu Hus Muž a triatlonu Xterra Czech, kteří dostanou startovné jen za 50 Kč.

   Poslední díl letošní Xterry startuje už tuto neděli 23. září, přijeďte si s rodinou užít babí léto do srdce Šumavského podhůří. Víc informací najdete na www.xterra.cz.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist