Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 PR: Prachatice již brzy protne páteřní cyklotrasa Zlatá stezka

 PRACHATICE - 11. září 2018 - 6:00 - Prověřeno, dohodnuto. Přes Prachatice povede páteřní cyklotrasa vedoucí z hraničního přechodu s Bavorskem až po soutok Blanice s Otavou u Putimi. Zde se napojí na již existující cyklotrasu podél Otavy s názvem Otavská, která vede dále podél Otavy až po soutok s Vltavou, a pokračuje po jejím toku až do Prahy a dále na sever.

 NEZÁVISLÍ, PRACHATICE

   „Cíl, který jsem si předsevzal před třemi lety, se stane skutečností,“ říká starosta Ing. Martin Malý. Vzniknou dvě nové cyklotrasy. První trasa s názvem Blanická povede od pramene Blanice, který se nachází nedaleko Arnoštova, podél jejího toku až po zmíněný soutok s Otavou u Putimi. Její délka bude téměř 100 km. Druhá cyklotrasa – Zlatá stezka – povede z hraničního přechodu Mechový potok po linii středověké Zlaté stezky až k vesničce Bělči u Prachatic, kde se napojí na cyklotrasu Blanická. Tato trasa bude přibližně 40 km dlouhá.   Město Prachatice se po dohodě s Nadací Jihočeské cyklostezky stalo nositelem projektu, takzvaného cyklogenerelu neboli zjišťovací studie. Studie měla za úkol vytyčit a prověřit možné trasy, kudy by cyklotrasy mohly vést. Studie, která byla městu předána nedávno, je téměř 20 cm vysoký štos dokumentů.

   Dá se říci, že téměř metr po metru se odborná firma zabývala zadáním najít vyhovující řešení a prověřit všechny možnosti, kudy by mohly cyklotrasy vést. Oslovovala všechny vlastníky pozemků na trase, jednala s obcemi i soukromými firmami, až se podařilo najít schůdnou kompromisní variantu pro tento záměr a vytyčit konečnou trasu.   Cyklotrasy tak budou využívat současné již existující místní a účelové komunikace i lesní cesty. Dojde k jejich propojení a vyznačení v terénu i na mapách. V některých místech zbývá ještě dořešit nepatrné drobnosti, které by však celkovému projektu už zabránit neměly.

   Jedná se opravdu o atraktivní cyklotrasy, které budou procházet Národním parkem Šumava, CHKO Šumava, podhůřím Šumavy a krásnou přírodou s malebnými městy a vesničkami.   O tom, že město Prachatice má o tento projekt vážný zájem, svědčí i fakt, že v současnosti staví za 7,5 mil. Kč cyklotrasu na konci ulice Rumpálova do Ostrova, která se stane součástí cyklotrasy Zlatá stezka. Obdobně tak koná i město Volary, které buduje cyklostezku propojující vlastní město Volary se Soumarským mostem tak, aby cyklisté nemuseli vjíždět na frekventovanou státní silnici směřující na hraniční přechod Strážný. I tato nová stezka se stane součástí páteřní cyklotrasy Zlatá stezka.   „Věřím, že nové cyklotrasy a celkové propojení s ostatními trasami budou přínosem nejen pro cyklisty a naše město, ale celkově pro turistický ruch, což přispěje k zatraktivnění celého našeho regionu. Mým přáním a předběžnou dohodou s Nadací Jihočeské cyklostezky je, že obě cyklotrasy by se mohly stihnout vyznačit v terénu do jara příštího roku. Slavnostně bychom tak mohli cyklotrasy otevřít při zahájení nové cyklistické sezóny na prachatickém náměstí na jaře příštího roku,“ říká starosta Prachatic Ing. Martin Malý.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist