Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Letošní sezóna plavení na Schwarzenberském kanálu končí

 JEŽOVÁ/IGELBACH - 10. září 2018 - 20:43 - Libín-S Prachatice, z.s., nositel hranice překračujícího projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, spolu s partnery pořádá v sobotu 15. září u hraničního potoku Ježová/Iglbach (GPS 48o39´15,599´´N, 14o2´5,570´´E) na česko-rakouských hranicích závěrečnou ukázku plavení dříví 21. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu.

 Z redakční pošty: Ing. Hynek Hladík, předseda Libín-S Prachatice, z.s. a plavební ředitel

   Program začne ve 13:00 setkáním s jihočeským folklorem v podání folklorního souboru Libín-S Prachatice. Nebude se jen zpívat, hrát a tancovat na můstku přes plavební kanál hned za hranicemi již na rakouské straně, dojde i na přivítání hostů tradičně česky chlebem a solí, předání plavebního věnce plavebnímu řediteli, k přípitku s plavci, polku si zatančí i plavci a diváci. Dojde k přečtení plavebního rozkazu, letos již osmého.„Plavební rozkaz č. 8/2018 k provedení ukázkové plavby dříví:

Nařizuji tímto provést na závěr 21. novodobé plavební sezóny ukázkovou plavbu dříví v sobotu dne 15. září 2018 v oblasti křížení s potokem Ježová / Iglbach na česko-rakouských hranicích.

Plavbu nařizuji provést od sáhového kamene 110 (na rakouském území) k sáhovému kameni 111 (na českém území.) Splaveno bude zhruba 1/2 sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o půl třetí hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.

Hynek Hladík, plavební ředitel“


   Poslední letošní plavení dříví nás všechny zavede do časů, kdy dříví plulo po hladině Schwarzenberského plavebního kanálu přes hlavní evropské rozvodí z povodí Vltavy směrem k Dunaji. Plavební háky, oblečení jako kdysi, starý klobouk, košile se stojáčkem, tmavá vesta, modrá zástěra na ochranu pracovního oděvu, na nohách dřeváky, ti bohatší budou mít i kožené boty, fajfka v puse, pytlík s tabákem z měchuřiny...

   Do vhazování se budou moci zapojit malí i velcí diváci, stanou se z nich plavci. Ještě než připlují polínka k česko-rakouským hranicím „posadí“ chlapi z folklorního souboru Libín-S Prachatice plavební věnec, který poputuje kus po vodě. Po plavení se bude opět hrát, zpívat a tancovat. Jistě bude i něco dobrého k jídlu.

   Jedním z partnerů závěru plavební sezóny je státní podnik Lesy České republiky, který připravil Den s LČR. Partnery projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu jsou rakouská organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald a plavecký spolek Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal – Böhmerwald.

   Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je spolufinancován z prostředků Evropské unie INTERREG V-A Rakousko - Česká republika z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika 2014-2020, z grantů Jihočeského kraje a Města Prachatice a finančního daru obce Nová Pec.

   A jak se na místo plavení dostanete? Jak známo, uzavírka pro nás asi nejpříhodnější silnice Přední Zvonková - Schöneben potrvá několik měsíců.

   Na závěr plavební sezóny u hraničního potoku Ježová / Iglbach se tedy bude z Prachatic možné dostat po těchto trasách:

   - Prachatice - Volary - Lipno nad Vltavou - Přední Výtoň - Frýdava - křižovatka U mostu - křižovatka v bývalé osadě Růžový Vrch (U Korandy) (celkem 88 km), dále pěšky či na kole 1,9 km

   - Prachatice - Volary - Lipno nad Vltavou - Přední Výtoň - Frýdava - Kyselov - Oberhaag (celkem 91 km), dále pěšky cca 2,5 km lesem
- Prachatice - Volary - Černá v Pošumaví - Dolní Vltavice - přívoz - Kyselov - Oberhaag (celkem 60 km, PLACENÝ PŘÍVOZ), dále pěšky cca 2,5 km lesem

   - Prachatice - Volary - Černá v Pošumaví - Dolní Vltavice - přívoz - Kyselov - křižovatka U mostu - křižovatka v bývalé osadě Růžový Vrch (U Korandy) (celkem 60 km, PLACENÝ PŘÍVOZ), dále pěšky či na kole 1,9 km

   - Prachatice - Volary - Strážný / Philippsreut - Haidmühle - Klafferstrass - Breitenberg - Aigen - Oberhaag (celkem 93 km), dále pěšky cca 2,5 km přes les

   Pro ty, kteří chtějí jet třeba na Linec / Linz doporučuji trasu Prachatice – Volary – Černá v Pošumaví – Lipno n.V. – Vyšší Brod – Bad Leonfelden – Linz (cca 119 km).

   Doporučuji do Lince nejet přes Český Krumlov – Kaplice, na ní jsou dvě objížďky (uzavřené úseky Prachatice – Smědeč, Smědeč – Chvalšiny).

   Podrobnější informace hledejte zde.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist