Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tři prachatičtí spisovatelé se představili v SeniorPointu

 PRACHATICE - 1. září 2018 - 7:10 - Hana Vojtová, Robert Huneš a Tomáš Přibyl, tří prachatičtí spisovatelé, navštívili prachatický SeniorPoint Prachatice ve čtvrtek 30. srpna. Nevšední posezení by se dalo nazvat Pohoda na třetí.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová, foto: Karel Rabenhaupt

   Při hodinovém setkání byli představeni osobně, profesně, a pak každý zvláště představil svoji tvorbu. V programu vystoupila i ředitelka Městské knihovny v Prachaticích Hana Mrázová, která podtrhla, že Prachatice patří mezi ta města, kde lidé čtou.

   Hana Vojtová hovořila o své knize Jak (ne) přesadit strom, aneb Koncept Smyslové aktivizace v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí, která vyšla v letošním roce. Při setkání se podělila o několik příběhů, které ji inspirovaly k napsání knihy. Jde o komplexní souhrn všech poznatků a přístupů v péči a aktivizaci seniorů a osob s onemocněním demencí, které tvoří současný Koncept Smyslové aktivizace.

   Pro přítomné navíc přinesla občerstvení (linecká kolečka a pečené slané rohlíčky), po kterém se jen zaprášilo (podávány byly stylově na krásném starém porcelánu).

   Další publikace, které napsala: Smyslová aktivizace v české praxi, Smyslová aktivizace pracovní sešit, Empatická práce se zármutkem v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí. Hana Vojtová má rozpracovanou knihu o pohybu a setkávání seniorů.   Tomáš Přibyl představil svou tvorbu – knihy Smutný žhář, Oči, které nevidí (vydáno elektronicky) a Pětidomí, kniha která také vyšla také v letošním roce. Jde o detektivku, kde zápletku vyšetřuji dva z policie – malá stárnoucí a často protivná kapitánka, které pomáhá mladý poručík plný energie. I Tomáš Přibyl na místě přečetl jednu kapitolu ze své knihy. Prozradil také, že připravuje další, zatím s pracovním názvem Nahý muž.

   Robert Huneš se stal spoluautorem knihy Průvodce v čase zármutku, publikace určená především pozůstalým a truchlícím a sloužící k pochopení a podpoře. Na setkání povídal, předčítal a přítomné bavil příběhy z poslední knihy: Vinnetou se chce bratřit aneb Další tajemství prachatického hospice, která dá nahlédnout pod roušku hospicového světa. Je veselá, radostná… Kniha byla sestavena s Alešem Palánem.

   Závěr patřil řediteli společnosti KreBul Zdeňku Krejsovi, který vyjádřil radost ze zájmu o konkrétní akci, akce v SeniorPointu, ale i dalších pracovišť KreBulu, o. p. s. Cílem této neziskové organizace je nabídnout komunitní prostor a čas akčně, mezigeneračně.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist