Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Festivita okultismu byla také o tom, jak nenaletět šarlatánům

 PRACHATICE - 24. srpna 2018 - 10:36 - Festivita okultismu - tak zněl název projektu o minulém víkendu, který podpořilo Město Prachatice v rámci grantové výzvy číslo jedna - Volnočasové aktivity 2018.

 Připravila: (red)

   V první části vysvětlil Jiří Gabriel Kučera, žadatel projektu, co je to okultismus: „Okultismus představuje duchovní nauku spojenou se zvláštními schopnostmi, ve které lidé hledají poznání. Ocultus znamená tajný, skrytý, tajemný, a je to praktická forma teoretického základu, kterým je esoterika. Esoterické učení je široká množina nauk, mezi které patří psychotronika (parapsychologie), jasnovidectví a věštění, léčitelství, praktická esoterika a tématem se dotkneme i magie.“

   Mezi pojmy, o kterých se mluvilo, byla telepatie, telekineze, levitace, transformace, astrologie, numerologie, výklad karet-tarot, křišťálová koule, věštění z kávové sedliny, siderické kyvadlo, biotronika, bioenergetické působení na dálku, feng-shui, čakry, geopatogenní zóny, energie, meditace, relaxace, sugesce, hypnóza, psychologie, psychosomatika, magie, andělé, techniky, konstelace a další. Ale nejdůležitější informace byla ta, že mnoho z těchto pojmů je zneužíváno lidmi, kteří vydělávají na nevědomosti jiných, poskytují neprofesionální služby a hlavně nedodržují základy esoterického učení.

   Druhý blok patřil lektorce Ivaně Rea, která byla více než 13 let hlavní zpěvačkou skupiny s velmi širokým záběrem hudebních stylů a žánrů. Dále působila v řadě hudebních uskupení, účinkovala v hlavních rolích muzikálů, zhudebnila Ježíšův Aramejský Otčenáš. "Věnuji se intuitivní hudbě „Zpívám srdcem“ a v současnosti svému velkému snu - hudebním podobenstvím, kde vytvářím nové příběhové skladby, které ponesou léčivá poselství a z nichž si lidé budou moci odnést hluboké zážitky," řekla Ivana Rea.

   Druhý den víkendový workshop zakončila Yvett Holá s léčením kvantovým polem. „Jedná se o navození specifické úrovně uvědomění, které s jasností vnímá základ stvoření. Využívá vědomí směřující ke zlepšení aspektů lidského života (zdraví, hojení, harmonickým vztahům, zvládání emocí a odbourávání stresu).“

   Tato technika ale není složitá, je snadná a přirozená, založená na prastarém učení mistrů praktikovaném ve staré Indii před 4000 lety. „Nejedná se o léčení z osoby A na osobu B, nevyzývá vyšší síly ani jiné podobné entity, nazaříkává ani nečaruje,“ doplnila Yvett Holá. Pouze doprovází člověka, kdy ten, co „léčí“ po otevření se kvantové energii poodstoupí a nechá Vesmír pracovat.

   Účastníci si odnášeli cenné rady, jak se vyznat v esoterických kruzích, jak nenaletět „šarlatánům“ - umět správně (z)volit ty, kteří mohou pomoci, a že někdy „nevyléčení“ znamená větší pomoc pro duši, než nucená pomoc. Dále jak zůstat v realitě a nesklouznout k laciným berličkám snadné pomoci, která stejně nefunguje. Staré duše totiž netouží po osvícení (zmizení a rozplynutí se do nicoty) ani po nanebevstoupení, ale místo toho dokončují své dobrodružství jako unikátní jedinci, jako výrazné hvězdy na noční obloze, jako zcela realizované vlastní já a jsou sami sebou – přirozeným JÁ.

   "Po celou dobu konání bylo možné nahlédnout do literatury, vytáhnout si kartičku s poselstvím či využít čas k možnosti konzultace s lektory," uvedl realizátor projektu Jiří Gabriel Kučera.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist