Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Ohlédnutí za Závody do vrchu poprvé v režii AMK Prachatice 

 PRACHATICE - 22. srpna 2018 - 7:17 - Na prahu druhého srpnového víkendu začaly burácet motory závodních strojů v Prachaticích. Slunné počasí přilákalo k trati každý den od 10. do 12. srpna stovky diváků, kteří si určitě přišli na své.

 Z redakční pošty: Organizační výbor ZAV: Ludmila Vlková, Alena Růžičková a Václav Jeřábek, fotografovali: Venca Dejmek, Jakub Lysák a Lucie Churaňová

   K vidění byly jak produkční vozy, tak i několik speciálů, včetně divácky atraktivních „placek“. Slabší startovní pole republikových jezdců doplnili jezdci EDDA Cupu, takže nakonec startovní čáru vidělo 120 jezdců.

   Suverénní výkon podal David Komárek s vozem Norma M20FC KOMVET, který vyhrál absolutně sobotní i nedělní závod před Markem Rybníčkem (Ford Fiesta WRC EVO) a Alešem Mlejnkem (Gloria C8F). Traťový rekord 1:34.65 Davida Komárka (Norma M20TC KOMVET) z roku 2017 letos bohužel nepadl, i když v neděli k tomu moc nescházelo.

   Pořadatel letošních závodů AMK Zlatá stezka Prachatice může být spokojen. „Závody do vrchu jsme pořádali poprvé a jsem ráda, že se organizace povedla. Hlavní dík patří celému organizačnímu týmu a také našim rodinným příslušníkům, kteří nám moc pomáhali. Také chceme poděkovat za spolupráci městu Prachatice, panu starostovi Martinu Malému, za převzetí záštity nad závody a slavnostní odstartování nedělního závodu. Nesmíme zapomenout ani poděkovat sponzorům, bez kterých by se závody nemohly uskutečnit,“ uvedla Alena Růžičková, ředitelka závodu.

   „Závody se neobešly bez několika nehod, ale naštěstí všechny skončily bez zranění. Poděkování patří i našim pořadatelům, ale také divákům, za jejich ukázněnost,“ dodal Václav Jeřábek, vedoucí bezpečnosti.
„Když shrnu celý závodní víkend, mohu ho hodnotit jen pozitivně,“ doplnila ředitelka závodu.

   Kompletní výsledky najdete na stránce: http://online.timing.sk/mrc12/absolute?Pretek=323
výsledky EDDA Cupu: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky.
   Fotografie a další postřehy ze závodu naleznete na našem fb: @amkprachatice.
   Děkujeme všem za podporu, a kdo ví, třeba za rok na viděnou ;)

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist