Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Stezka korunami stromů na Lipně má devět ptačích zastavení

 LIPNO NAD VLTAVOU - 14. srpna 2018 - 12:57 - Naučit se něco nového o životě ptáků žijících ve zdejším lese, prohlédnout si, jak vypadají, v jakém prostředí snáší vajíčka – to vše v rámci příjemné procházky v exkluzivním prostředí Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou? Jde to.

 Z redakční pošty: Vojen Smíšek, Stezka korunami stromů, Lipno nad Vltavou

   Stezka korunami stromů má nové obyvatele. Jedná se o devět druhů ze dřeva vyřezaných ptáků,  od kalouse ušatého, po sýkoru koňadru. Společně tvoří ptačí naučnou trasu, na jejíž vznik tradičně přispěly Lesy České republiky.

   „Jde o devět zastavení, kde si návštěvník vedle ptáků prohlédne i jejich budky, které jsou umístěné v dohledu a návštěvník se tak dozví veškeré informace o jejich životě,“ uvedla Marcela Haladejová, ředitelka Stezky korunami stromů.

   Na populární Stezce, kterou v průběhu prázdnin navštívil dvoumiliontý návštěvník, je teď možné si prohlédnout kalouse, poštolku nebo kulíška. Větší jsou v životních velikostech, ty reálně menší ptáčky řezbář ztvárnil do větších rozměrů. Vyrobeni jsou z dubového dřeva.

   „Nápad vznikl již dříve. Loni na jaře se nám u první didaktické tabule při vstupu na Stezku uhnízdily sýkorky a vyvedly na svět mladé. U návštěvníků to vzbudilo velký zájem,“ říká Marcela Haladejová.

   Kovaný ornitolog musí počítat s tím, že budky nejsou v místech, které by odpovídaly těm, ve kterých by je v přírodě čekal. „Snažili jsme se udržet výšku od země nebo její umístění na stromu, ale v některých případech by budka nebyla vůbec vidět, což by nemělo žádný návštěvnický efekt. Důležité je, aby si turisté budky prohlédli a věděli kde tito ptáci žijí,“ uvedla Marcela Haladejová.

   Jací ptáci jsou nově k vidění na Stezce korunami stromů:
Holub doupňák
Sýkora modřinka
Kalous ušatý
Kulíšek nejmenší
Poštolka obecná
Puštík obecný
Rehek domácí
Sýc rousný
Sýkora koňadra

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist