Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Podivné napojení uliček na Nemocniční má řadu nedostatků

 PRACHATICE - 14. srpna 2018 - 12:04 - Při rekonstrukci ulice Nemocniční došlo k podivnému napojení dvou ulic/uliček. Prý podle norem a po schválení dopravní policií.

 Z redakční pošty: Jaroslav Neužil, Prachatice

   Přesto je zde dopravní situace dlouhodobě problematická.

   Napojení uliček před domy čp. 211-213 a 214-216 má z dopravního hlediska řadu nedostatků. Navíc byla v těchto uličkách prováděna zimní údržba až po mnoha urgencích, protože nebyly na seznamu ani chodníků ani ulic...

   Vjezd do ulice před domy 214-216 (část ulice Nemocniční), osazený dopravní značkou "zákaz stání", vede přes obrubník, což komplikuje vjezd i výjezd vozidel, zejména nákladních zásobovacích aut prodejny Coop.
Z opačného směru je vjezd označen značkou "zákaz zastavení".

   Při dodržení dopravních předpisů mohou tedy rezidenti, kteří si potřebují něco naložit nebo složit, vjet před dům pouze přes zmíněný obrubník. Pro větší zásobovací vozidla Coopu je to neproveditelné, protože musí přijet z opačného směru, ZASTAVIT a couvat k rampě.
Lety vybledlé vodorovné značení bílou barvou bylo, opět po urgencích, nahrazeno žlutým pruhem na obrubníku, asi aby řidiči věděli, že v křižovatce nesmí parkovat!   Vjezd do další části ulice Nemocniční před domy 211-213, opět přes obrubník, není označen nijak, i když z opačné strany je osazen zákaz stání. Vodorovné značení před vjezdem do uličky obnoveno nebylo. Navíc je to současně poměrně frekventovaný vjezd na parkoviště za Lékárnou Vila. Výhrada, že se jedná o soukromý pozemek, neobstojí, jeho uživatelé musí přijet po veřejné komunikaci přes schod!

   Z opačné strany od Knihkupectví Šindelář uvidí řidič hned při odbočení z ulice Slámova po pravé straně nelogickou dopravní značku "konec zákazu stání", aby po 20 metrech znovu narazil na dopravní značku "zákaz stání" na straně levé.

   Bylo by už tedy po mnoha letech na čase rozhodnout, jestli se jedná o ulice, chodníky, nebo třeba obytnou zónu, řádně vše označit a snížit obrubníky, především s ohledem na zásobování Coopu a místní obyvatele.   A když kritika, tak návrh řešení:

   Do obou uliček (protože se dle dosavadního značení evidentně jedná o vozovku, nikoliv o chodník) z obou konců instalovat dopravní značku "zákaz vjezdu" s výjimkou dopravní obsluhy. To neomezí ani rezidenty, ani zásobování obchodu. A samozřejmě snížit ty obrubníky.

   A žádné zákazy zastavení nebo stání nejsou potřeba, protože vedle stojícího vozidla musí zůstat nejméně 1 pruh šířky 3 m volný. Z toho vyplývá, že ty úzké uličky lze stejně možno využít jen k nakládání a skládání.

   A ten nově namalovaný kříž před rampou Coopu je moc malý, protože nezaručuje nákladním autům dostatek volného místa pro najetí před rampu a couvání.

   Takže zase jen další zmatečné a neúplné řešení.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist