Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Most v Dobré se opravuje, vodákům se přesunul odpočinek

 VIMPERK - 2. srpna 2018 - 9:15 - Od 1. srpna do 19. září letošního roku bude opravován železniční most Dobrá na trase Volary - Černý Kříž. Pod tímto mostem proplouvají vodáci, kteří splouvají úsek Teplé Vltavy od Soumarského mostu do Dobré. 

 Z redakční pošty: Jan Dvořák, tiskový mluvčí, Správa NP Šumava

   Díky tomu, že na mostu bude osazeno lešení, které bude zaplachtováno, a práce na opravách pláště mostu budou probíhat uvnitř této konstrukce, nijak to splouvání neomezí. Oprava si však vyžádala přesun odpočinkového místa.

   „Dosavadní odpočinkové místo se nacházelo pod zmiňovaným železničním mostem. Tento prostor však využijí dělníci pro své potřeby. My jsme tedy vytvořili provizorní odpočinkové místo o zhruba 1,5 kilometru dále po proudu, tedy asi 15 minut od toho současného,“ vysvětluje koordinátor programu Splouvání Teplé Vltavy Vladimír Dvořák.

   Nové odpočinkové místo (zde: https://mapy.cz/s/2MwWv) bude dostatečně označeno a každá posádka lodi bude o změně před vyplutím ze Soumarského Mostu informovaná obsluhou Informačního bodu Soumarský Most.

   Pod mostem bude zachován dostatečný průjezdný profil přes celou šířku řeky a výšku 1,8 m při hladině 50 centimetrů pod mostem.

   O splouvání Vltavy je letos opět velký zájem. Od 1. května sjelo úsek Soumarský most – Dobrá 2045 lodí. V porovnání se stejným obdobím loni je to o 277 lodí více. Letošní sezónu byl vyhlášen zákaz splouvání zatím jediný den - 13. června a to kvůli velmi vysoké hladině vody (191 cm), která dosáhla 1. povodňového stupně.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist