Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Blíží se opět Setkání s tradicí spojené s plavením dříví v kanále

 ŠUMAVA/BÖHMERWALD - 30. července 2018 - 9:06 - Libín-S Prachatice, z.s, rakouská organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald a plavecký spolek Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal – Böhmerwald si dovolují pozvat na druhou ukázku plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu v jeho 21. novodobé plavební sezóně, která se koná ve středu 1. srpna v místě křížení Schwarzenberského plavebního kanálu s potokem Schrollenbach.

 Z redakční pošty: Hynek Hladík, předseda Libín-S Prachatice, z.s. a
plavební ředitel

   Žádná z dalších letošních ukázek není tak blízko od „Jihočeského moře“!   Program:

- 13:30 – kulturní program zajišťuje rakouská strana

- 14:30 – ukázka plavení dříví

   Na místě bude mít plavecký spolek Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal stánek s jednoduchým občerstvením – pivo, limonády, domácí koblihy apod.

   Vstupné ZDARMA!

   Projekt je podpořen Evropskou unií z Fondu malých projektů INTERREG Rakousko – Česká republika.

   Jak se k potoku Schrollenbach dostanete?

   - od přívozu Dolní Vltavice – Kyselov na kole: přímo na křižovatku Kyselov (1,025 km), zde přímo směr Aigen-Schlägl. Projedete okolo bývalé celnice Kyselov (2,160 km), přes státní hranice (2,520 km), po pravé straně vám zůstane bývalá celnice Diendorf, začne poměrně prudké stoupání, dojedete na křižovatku s lesními cestami (3,44 km), zde pojedete vpravo po lesní cestě Kanalstrasse, po ní dojedete až na místo ukázky plavení dříví (4,65 km).

   - Od přívozu Dolní Vltavice – Kyselov autem a na kole či pěšky: křižovatka Kyselov (1,025 km), zde přímo směr Aigen-Schlägl. Projedete okolo bývalé celnice Kyselov (2,160 km), přes státní hranice (2,520 km), po pravé straně vám zůstane bývalá celnice Diendorf, začne poměrně prudké stoupání, dojedete na křižovatku s lesními cestami (3,44 km), pokračujte po silnici přímo ještě cca 0780 km k další křižovatce pravo. V blízkosti zaparkujte na kraji silnice, ne však na vjezdu na nějakou lesní cestu (4,25 km). Dále se vydejte po lesní cestě vpravo pěšky či na kole, po 620 m budete na místě.

   - Samozřejmě autem či na kole můžete přijet od hráze Lipenské přehrady, z Přední Výtoně či Frýdavy na křižovatku Kyselov, dále pojedete, případně kousek půjdete podle dle výše uvedeného popisu.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist