Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Posluchači katedry výchov uměním v Prachaticích

 PRACHATICE - 19. července 2018 - 14:03 - V exteriéru města Prachatic se uprostřed minulého týdne uskutečnila vernisáž výstavy výtvarných prací posluchačů katedry výchov uměním Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem s názvem „MY v Prachaticích“.

 Z redakční pošty: Za Katedru výchov uměním PF UJEP Ústí nad Labem Šárka Coganová a Lenka Herzogová

   Vernisáž uvedla Jiřina Dolejšková, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice, která přivítala místostarostu města Jana Klimeše a vedoucího katedry Vladimíra Šavla.

   Prezentované práce vznikly v letošním roce na letních kurzech výtvarné tvorby v Prachaticích pod vedením Šárky Coganové, Aloise Kračmara, Hany Matuštíkové, Lenky Minaříkové, Lenky Herzogové a Vladimíra Šavla.

   Návštěvníci výstavy ocenili výtvarnou tvořivost studentů a různorodé kombinace tvůrčích postupů. Ze stran posluchačů byla vyzdvižena neobvyklá příležitost podělit se s veřejností o výsledky své práce prostřednictvím této expozice, která se na chvilku stala nedílnou součástí prachatického náměstí. Svou tvorbou ukázali, jak umí výtvarně ztvárnit viděné, jakým způsobem přijímají a pracují s podněty, poznávají své okolí. Jak umí zpracovávat rady svých pedagogů a následně vše aplikovat do vlastního výtvarného vyjádření.

   Příjemnou atmosféru doplnili místní obyvatelé, kteří výstavu navštívili a společně s tvůrci diskutovali o ztvárněných námětech, které vycházely z fascinace architektonickými skvosty města samotného. Řadu diváků zaujal elán, vyzařující z obrazů a ze studentů samotných, bez ohledu na jejich profesionální zručnost. Přejeme jim hodně sil a odvahy!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist