Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tradiční vimperské Setkání dřevosochařů začne už v pondělí

 VIMPERK - 18. července 2018 - 8:30 - Rok se s rokem sešel a od pondělka 23. července začne ve vimperském městském parku u fontány 18. ročník Setkání dřevosochařů. Představí se při něm pětice mistrů řezbářského řemesla. Setkání potrvá do 26. července a naváže na ně řezbářský kurz.

 Z redakční pošty: Renata Lešková, odbor školství, kultury a CR, Městský úřad Vimperk

   Členové ECHO CARVING Czech Teamu ztvární v letošním roce své myšlenky na téma „Stará šumavská řemesla“.

   Vimperské dřevosochání bude probíhat od pondělí 23. do čtvrtka 26. července, denně od 9:00 do 18:00 hodin. Součástí akce bude již tradiční rychlořezba – ukázka řezby motorovou pilou na čas, která se uskuteční ve středu 25. července od 15:00 hodin.

   Po úspěchu v roce loňském bude opět připravena výtvarná dílna pro děti. V úterý a ve středu budeme v městském parku vytvářet prstovou loutku dle fantazie malých návštěvníků.

   Vytvořená díla budou použita pro dekoraci městského parku, prostoru před vlakovým nádražím a vimperského arboreta lesních dřevin.

   V letošním roce na tuto městskou akci tematicky naváže Řezbářský kurz s Radkem Smejkalem, během kterého desítka přihlášených účastníků během 3 dní (27. – 29. července) vytvoří v městském parku svou vlastní sochu psa.

   V letošním roce je akce opět finančně podpořena Jihočeským krajem. Partnerem akce jsou Městské lesy Vimperk.

   Již nyní promýšlíme a připravujeme směřování této významné akce do dalších let v souvislosti s výročím, které nás za dva roky čeká.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist